Makyaj Önerileri

Düşük Göz Kapağı İçin Makyaj Önerileri

Düşük göz kapağına sahip insanların makyajı çok çabuk dağılır ve etrafa bulaşır. Bu rahatsızlık verici durumdan kurtulmak için makyaj yaparken bazı noktalara dikkat edilmelidir. Düşük göz kapağınız varsa işte sizler için makyaj önerileri..

Suya Dayanıklı Makyaj Malzemeleri Kullanın

İmkanınız varsa suya dayanıklı, su geçirmez ürünler kullanmanız sizin için daha iyi olacaktır. Böylece makyajınızda daha az dağılma yaşarsınız.

Mutlaka Baz Kullanın

Göz kapakları katlandığı için göz çizgilerinin arasında makyaj birikir ve makyaj dağılır. Bunların olmaması için makyaj uygulamasından önce gözlere göz farı bazı mutlaka uygulanmalıdır. Böylece makyajın dağılmasının önüne geçmiş olursunuz.

Makyajı Uygularken Karşıya Bakın

Genelde makyaj yapılırken aşağı bakılır ve gözler kapatılır. Fakat düşük göz kapaklarına sahipseniz bunu yapmamalısınız, tam karşıya bakmalısınız. Böylelikle makyajınızı daha iyi uygularsınız.

Göz Farını Katlanma Bölgesinin Biraz Üstüne Uygulayın

Göz farını uygularken, gözün katlanma bölgesinin (kıvrımın) biraz üstüne uygulayarak farın daha belirgin olmasını sağlarsınız. Fakat far seçimi olarak siyah, lacivert gibi koyu tonlara yönelmeyin. Bu tonlar gözlerinizin lekelenmiş gibi görünmesine yol açacaktır.

Maskarayı Orta Kirpiklere Uygulayın

Maskara uygularken iç ve dış kirpikler yerine orta kirpiklere uygulamanız gözlerinizin şeklini dengeye sokacaktır.

Pırıltılardan Kaçının

Normalde göz makyajı sırasında kaş kemiklerinin üzerine açık tonda pırıltılı uygulama yapılır. Fakat düşük göz kapağına sahip olanlar bundan kaçınmalıdır. Kaş kemiğinin üzerine değil de göz açıkken görünen bölgenin ortasına parlak tonları uygulamanız daha iyi olacaktır.

Eyeliner Sürüş Şekli

Düşük göz kapağına sahip gözleri daha kalkık göstermek için, gözün dış kısmından kaşın bitiş noktasına doğru çekilen kuyruklu eyeliner, gözlerinizi daha iyi gösterecektir.

Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım. Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir