Ev ModasıTeknolojiYaşamYaşam Tarzı

Dünyanın en iyi beyaz eşya markaları

Günlük hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olan beyaz eşyalar, hepimizin yaşamını hem kolaylaştırıyor hem de renk katıyor. Herhangi birinin ansızın arızalanması veya herhangi bir nedenle çalışmaması hayatımızı adeta felç edebiliyor. Hayatımızda daha fazla boş zaman elde etmemize imkân sağlayan beyaz eşya sektöründeki markalar, ürün yelpazelerinde devamlı bir yenilik yaparak rakiplerini geride bırakma gayreti içerisindeler. Sektör içerisindeki sayısız marka, üstün teknolojiyi müşterilerine sunarak devamlı olarak rekabet ediyor.
Herhangi bir nedenle yeni bir beyaz eşya satın almaya gittiğinizde birçok seçenek ile karşılaşabiliyoruz. Bu kadar çok seçenek içerisinden en iyisini seçebilmek için bazen saatlerce internette sörf yapıyor veya yakın çevremizden istifade ederek isabetli bir karar almaya çalışıyoruz.
Peki, hangi markayı tercih edeceksiniz? Dünyanın en iyi beyaz eşya markaları arasında kimler var diye merak ediyorsanız bu yazı tam size göre.

Whirlpool

Whirlpool Çamaşır makineleri

Bir Amerikan markası olan Whirlpool, 2020 yılında en güvenilir ve en iyi markalar arasında. 170’ten fazla ülkede faaliyet gösteren firmanın ürün yelpazesi oldukça geniş. En son teknoloji ile donatılan Whirlpool firmasının ürünleri az yer kaplama ve hızlı işlem yapma gibi özellikleri ile ön plana çıkıyor. Whirlpool ürünlerinin büyük bir kısmı çevre dostu ve enerji tasarruflu olması sebebiyle “enerji yıldızı (energy star)” etiketine sahip.

LG

lg çamaşır makinesi

Güney Kore’de buzdolabı ve çamaşır makinesi üretimi ile faaliyete başlayan LG, hâlihazırda Dünyanın en iyi beyaz eşya markaları içerisinde yer almakta. LG’nin akıllı telefondan iklimlendirme cihazlarına, bulaşık makinesinden televizyona kadar sayısız ürünleri bulunuyor. Özellikle televizyon ve mikro dalga ürünlerinde LG’nin kalitesi ön plana çıkıyor.

Bosch

Bosch

Bir Alman markası olan Bosch, üstün kaliteli ürünleriyle sektörün amiral gemilerinden. Oldukça uzun ömürlü ürünler ile müşterilerini cezbeden Bosch’un satış fiyatları diğer markalara nazaran biraz yüksek ancak en son teknolojiyi yakalamak isteyenler için oldukça iyi bir seçenek. Son zamanlarda geliştirerek piyasaya sürdüğü akıllı telefon vasıtasıyla beyaz eşyaların uzaktan komuta etmeye imkân sağlayan teknolojisi ile önemli bir fark sağladı. Çevre dostu ürünler yapmaya önem veren Bosch’un dayanıklı ve yenilikçi ürün geliştirme gayreti sayesinde evlerimizin vazgeçilmez markalarından biri olarak kalacağı tartışılmaz.

Siemens

Siemens çamaşır makinesi

Diğer bir Alman markası olan Siemens’te dünyanın en iyi beyaz eşya markaları arasında önemli bir konuma sahip. Tıbbi cihazlardan tutunda ev aletlerine kadar geniş bir ürün yelpazesi olan Siemens’in öne çıkan en önemli özelliği yüksek kaliteli cihazlar üretmesi. Eğer bütçeniz yeter büyüklükte ise Siemens’in beyaz eşyalarını görmeden ürün satın almamanızı öneririz.

Siyah beyaz televizyon üreticiliği ile Güney Kore’de üretime başlayan Samsung dünyanın en iyi beyaz eşya markaları arasında çok iyi bir yerde. Amerika Birleşik Devletleri gibi birçok ülkede en çok satan markalar arasında. Özellikle Samsung’un buzdolabı ve çamaşır makineleri büyük bir kapasiteye sahip. Bu yönüyle tüketiciler arasında oldukça popüler. Ancak eviniz nispeten küçük ise Samsung’un beyaz eşyalarını alırken buna dikkat ederek seçim yapmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca markanın birçok ürünü, akıllı telefon ile çalıştırmaya imkân sağlayan akıllı teknolojiye sahip. Tercihlerinizin başında üst düzey akıllı teknoloji ve şıklık geliyorsa Samsung’un sunduğu ürünler oldukça cazip.

Beko/Arçelik

Beko Arçelik çamaşır makinesi

Milli markamız olan Beko yurtdışında da oldukça iyi bir yere sahip ve dünyanın en iyi beyaz eşya markaları arasında sıralanıyor. Ülkemizde servis ağının yaygın olması ve fiyatlarının diğer markalara nazaran cazip bir seviyede olması da Beko markasını iyi bir seçenek olarak tüketicilere sunuyor. Buzdolabından fırına, televizyondan kahve makinesine kadar oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Beko dayanıklı ve sağlam ürünler üretiyor. Enerji tasarrufu teknolojisi ile ön plana çıkan Beko aynı zamanda UNICEF gibi önemli uluslararası bir organizasyona katkı sağlamak için yaptığı sosyal sorumluluk projeleri ile de dünya kamuoyunun dikkatini çekmeyi başarıyor.

Miele

Miele çamaşır makinesi

Bir Alman markası olan Miele, yüksek kalite ve güvenilirlikten kesinlikle taviz vermeyen yapısı ile dünyanın en iyi beyaz eşya markaları arasındadır. Miele, bu iki önemli ve temel kriteri yerine getirmek için Almanya’da konuşlu fabrikasında ürettiği ürünleri birkaç yıl test ederek piyasaya sürmektedir. Bu zorlu testlerden geçen Miele ürünleri, yıllar boyu müşterilerinin evlerinde sapasağlam kalmaktadır.

Electrolux

Electrolux çamaşır makinesi

İsveç markası olan Electrolux, ilk olarak elektrikli süpürge üretimi ile beyaz eşya sektörüne adımını atmıştır. Rekabetçi fiyatları ile ön plana çıkan markanın küçük ev aletlerinden buzdolabına kadar ürün çeşitliliği bulunmakta. Bütçe konusunda endişeli iseniz şık ve modern görünümlü uygun fiyatlı Electrolux markasının ürünlerine göz atmanızı tavsiye ederiz.

Frigidaire

Frigidaire beyaz eşyalar

Merkezi Amerika Birleşik Devletleri olan Electrolux markasının yan kuruluşudur. Kuruluşunun ilk yıllarında buzdolabı üretimi ile ismini duyurmuştur. Dünyanın en iyi beyaz eşya markaları arasında sıralanmaktadır. Kullanımı basit ve kolay cihazlar üreten markanın en gözde ürünü buzdolaplarıdır. Eğer bir buzdolabı alacaksanız Frigidaire’ye mutlaka uğramalısınız.

Panasonic

Panasonic buz dolabı

Japonya tarafından üretilen Panasonic, sektörün önde gelen markaları arasındadır. Her bütçeye uygun ürün grupları ile müşterilerin beğenisini toplamayı hedefleyen Panasonic markasının üstün bir AR-GE ekibi bulunmaktadır. Bu ekip sayesinde müşteri isteklerini en iyi şekilde karşılayacak ürünler üretilmekte, böylece üst düzey müşteri memnuniyeti sağlanmaktadır.

Hitachi

Hitachi beyaz eşyalar

Japonya merkezli Hitachi markasının sadece beyaz eşya sektöründe değil daha birçok sektörde teknolojik ürünleri bulunmaktadır. Beyaz eşya alanında buzdolabı, mikrodalga fırın, televizyon, bulaşık makinesi gibi yüksek teknolojili cihazlar üretmektedir. Hitachi’nin tüm ürünleri, üstün Japon teknolojisinin en mükemmel özelliklerini barındıracak şekilde donatılmıştır.

KitchenAid

KitchenAid beyaz eşyalar

Bir Amerikan markası olan KitchenAid, daha çok mutfak alanında uzmanlaşmış olup dünyanın en iyi beyaz eşya markaları içinde sayılmaktadır. Son yıllarda daha rekabetçi hale gelebilmek için cihazlarının tasarımını tamamen yenileyen KitchenAid, bu revizyonun ardından mükemmel bir bulaşık makinesi, buzdolabı ve fırın üreticisi haline gelmiştir. Harika tasarım, üstün performans ve akıllı özelliklerle donatılmış ürünleri olan markanın klasik büyük beyaz eşyalardan müşterinin tüm ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmış bireysel parçalara kadar çok sayıda ürünü bulunmaktadır. Mutfağınızı yeniden tasarlamak istiyorsanız, KitchenAid’e bakmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Maytag

Maytag beyaz eşyalar

Dünyanın en iyi beyaz eşya markaları arasında sarsılmaz bir yeri olan Maytag bir Amerikan firmasıdır. Maytag markasının kurutucudan çamaşır makinesine, ocaktan buzdolabına kadar çok çeşitli ürünleri bulunmaktadır. Ürünlerine uzun yıllar garanti süreleri vermesi ön plana çıkmaktadır.

Franke

Franke beyaz eşya

İsviçre merkezli bir marka olan Franke hiç tartışmasız bir dünya markasıdır. Asıl uzmanlık alanı ankastre mutfaklar olan Franke mutfak alanında her türlü cihazı üretmektedir. Son derece kaliteli malzemelerle üretilen cihazların, şık ve zarif görünümleri de müşteri memnuniyetini arttıran önemli bir unsurdur.

Haier

Haier beyaz eşyalar

1984 yılında kurulan Çin merkezli Haier markası, dünya çapında satış miktarı göz önüne alındığında dünyanın en büyük beyaz eşya markaları arasında sayılmaktadır. Müşterilerin üstün performans ve üstün estetik beklentilerini tamamıyla karşılamaktadır. Ayrıca büyük kapasitelerde kurutma ve yıkama sağlayan üstün teknolojili kurutmalı çamaşır makinesi ile yıkayıcı alanında rakiplerine nazaran ön plana çıkmaktadır.

Gaggenau

Gaggenau beyaz eşyalar

1663 yılında Almanya’da kurulan firma, beyaz eşya sektörünün en eski markasıdır. Tasarıma oldukça fazla önem veren firmanın geniş bir ürün yelpazesi bulunmaktadır. Son derece estetik ve şık ürün grubuna sahip olan Gaggenau, kalite arayan tüketicilerin ilk sırada ziyaret etmeleri gereken bir markadır.


Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım. Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu