Yaşam

Dünya Kupasının Gelmiş Geçmiş En İyi Futbolcuları

En büyük futbol coşkusu olarak görülen Dünya Kupası birbirinden efsane futbolculara ev sahipliği yapıyor. Çok uzun yıllardır oynanan ve her oynandığında öne çıkan birçok futbolcunun bulunduğu Dünya kupası karşılaşmaları sonrası ve öncesi favori olan futbolculardan, maç sonrasında akıllarda kalan ve ömür boyu efsane olan bazı futbolcular bulunuyor. En büyük futbol şöleni olan ve zamanın durduran turnuva Dünya kupasının gelmiş geçmiş en iyi futbolcuları arasında efsane olan birçok futbolcu yer alıyor. Bu futbolcular yaptıkları hareketler ve futbolculukları ile hala konuşulmaktadır. Bazıları tek başına dünya kupasına katkı sağlarken bazıları ise takım oyunları ile kupa kazanımına büyük katkı sağlamışlardır.

Dünya Kupası Denilince Akla Gelen Futbolcular

Kariyerinde 3 dünya kupası şampiyonluğu bulunan Pele, aynı zamanda birçok otoriter tarafından başarısı tescillenmiş tek başına fenomen olmuş futbolcu Maradona Türk tarihinin en iyi futbolcusu olarak kabul edilmektedir. Çoğumuz için bir süper kahraman olan bu futbolcuların başarıları masal gibi anlatılmaktadır. Pele ve Maradona dışında Zidane, Linoel Messi, Ronaldo, Cristiano Ronaldo, Ronaldinho gibi futbolcular kabul görmektedir. Bu futbolcular hem dünya kupasında efsane olmuş hem de kendi takımlarında büyük başarılara imza atmıştır.dunya kupasinin gelmis gecmis en iyi futbolculari | Moda Ve Kombin Önerileri

10 Yıldır Cevaplanamayan Soru

Yaklaşık 10 yıldır her dünya kupasında futbol severlerin kafasında oluşan soruların başında şu an en iyi futbolcu Ronaldo mu Messi mi? Sorusu ile karşı karşıya kalınıyor. Birçok kişi tarihin en iyi futbolcusu olarak Maradona ve Pele arasında kalsa da yeni nesil şuan Ronaldo ve Messi arasında seçim yapma yarışına girmiş durumda. Messi için çok yetenekli, zeki ve yaratıcı yorumlarında bulunan futbol severler Ronalda için ise tükenmek bilmeyen bir enerjiye sahip, akıl dolu bir futbolcu yorumları yapılıyor. Yıllar sonra bile konuşulacak olan bu futbolcular Dünya Kupasının gelmiş geçmiş en iyi futbolcuları arasında her zaman kendilerine yer bulacak olan futbolculardır.

Dünya Kupası Tarihinde Gol Krallığı Yaşayan Futbolcular

Dünya Kupası tarihinde bu güne kadar 29 futbolcu gol krallığı sevinci yaşamış durumda. Dünya Kupası tarihinin ilk gol kralı olan futbolcusu Arjantinli Guillermo Stabile oldu.

Tüm Dünya kupalarına katılma başarısı sergileyen Brezilya ise aynı zamanda en fazla gol kralı çıkaran ülke olarak tarihe geçmiş durumda. Brezilya 5 futbolcusu ile bu başarıyı yakalamış durumda.

Pele ve Maradona Dünya Kupasının en iyi futbolcuları arasında gösterilse de gol krallığı listesinde kendilerine yer bulamayan futbolcular arasında. Pele katıldığı tüm dünya kupası maçlarında toplam 12 gol atarken, Maradona ise katıldığı kupa maçlarında toplamda 8 gol atmış durumda.

Rusya, Hırvatistan, Hollanda, Kolombiya, İspanya, Uruguay, Bulgaristan, İngiltere, Portekiz, Polonya, Şili, Fransa, Çekoslovakya ise sadece bir futbolcusu gol kralı olan ülkeler arasında yer alıyor.

Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım. Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir