Cilt Bakımı

Dudak Bakımı İçin Bitkisel Formüller ve Dudak Kremi Yapımı

Yağ salgılayan bezelere sahip olmayan dudaklarınızı güneş, yağmur ve soğuk havanın olumsuz etkisinden korumalısınız.

Aşağıdaki kolay hazırlanan dudak kremlerini kendini yapıp kullanın.

Ballı dudak kremi yapımı

Badem yağı ve bal mumu soğuğa ve rüzgara karşı bir kalkan oluşturur.Bal ise dudakların nemli kalmasına yardımcı olur. İşte formül:
*4 çorba kaşığı badem yağı
*1 çorba kaşığı öğütülmüş bal mumu
*1 tatlı kaşığı bal
Badem yağu ve bal mumunu küçük bir tavaya kısık ateşte bal mumu eriyene kadar ısıtın.Ateşten alın,balu ilave edip iyice karıştırın.Geniş ağızlı,küçük bir kavanoza boşaltın.Arada karıştırarak soğumaya bırakın.Serin yerde muhafıza edin.Dilediğiniz sıklıkta dudaklarınıza uygulayın.

Naneli dudak kremi yapımı yapımı

Canlandırıcı bir dudak kremi için ballı dudak kremi reçetesinde uygulayın ve balı ilave ettikten sonra on damla esansiyel nane yağı ekleyin.

Greyfurt ve lavantalı dudak kremi yapımı

Ballı dudak kremi tarifini uygalayın ve balı ilve ettikten hemen sonra on damla greyfurt esansiyel yağı ile beş damla nane esansiyel yağı ilave edin.

Papatya ve portakallı dudak kremi yapımı

Portakal tomurcuları kokan,yatıştırıcı bir dudak kremi yapmak için ballı dudak kremi tarifini uygulayın ve balı ilave ettikten sonra beş damla papatya ve on damla portakal çiçeği esansiyel yağı ekleyin.

Gül dudak kremi yapımı

Hassas dudaklar için hoş kokulu,hafif bir krem hazırlamak için ballı dudak kremi tarifini uygulayın balı ilave ettikten sonra on damla gül esansiyel yağı ekleyin.

Çatlamış dudaklara iyileştirici krem yapımı

E vitamini,tea tree(çay ağacı)ve lavanta esansiyel yağı,kuru ve çatlamış dudakları yatıştırıp iyileştirir. Ballı dudak kremi tarifini uygulayın ve balla beraber 400 IU luk E vitamini kapsülü de ekleyip karıştırın.Ardından on damla çay ağacı ve beş damla lavanta esansiyel yağı ilave edin ve iyice karıştırın.


Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım. Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu