Güzellik

Dolgun Kaşlı Güzel Hanımlar

Kaş uzatma yöntemlerini araştırıyor, kalınca ve hacimli kaşlara sahip olmak istiyorsanız doğru adrestesiniz.

Kaş bakımı yaparak, kaşlarınızda yaşayabileceğiniz seyrelme, dökülme problemlerine deva bulabilir, kaşlarınızı güçlendirebilirsiniz. Kaşlar çeşitli sebeplerle dökülebiliyor. Hanımefendileri mutsuz eden bir öteki durum ise, kaşlarda meydana gelen seyrelmeler.

Güzelliğinize ehemmiyet veriyor ve sıhhatli görünen kaşlara sahip olmak istiyorsanız birazcık emek vermeniz koşul. Evde de kendiniz bazı şekilleri uygulayarak kaş bakımı yapabilirsiniz. Bu yazımızda size en iyi kaş uzatma ve kalınlaştırma şekillerinden bahsedeceğiz.

Kaşlarınıza masaj yapın

Kaşlar, tıpkı saçlar gibi dibinde kan akışından etkilenen tüylerdir. Bu sebeple kaşlarınıza masaj yapmanız önemlidir. Fazla bastırmadan, nazik hareketlerle 10-15 kere masaj yapmanız kafi olacaktır. Kaşlarınıza masaj yaptığınızda, kan akışını hızlandırmış olmuş olursunuz. Daha fazla oksijen kaş tüylerinin diplerine gider ve kaşlar daha süratli uzar.

Hint yağı kullanın

Hint yağı, sıhhatli kaşlara sahip olmanıza destek olacaktır. Hint yağı ve zeytinyağını karışmasını sağlayarak kaşlarınıza yedirin ve masaj yapın. Bu karışım için her iki yağdan da ikişer damla yeterlidir. Karışım kaşlarınızda minimum beş dakika kaldıktan sonrasında, durulama işlemine geçebilirsiniz. Hint yağını aktarlardan bulabilmek mümkün.

Vazelinle kaşlarınıza bakım yapın

Vazelin, yağlı ve yumuşak yapısı ile cilde ferahlık veren bir maddedir. Bu sebeple kaşlarınıza onunla bakım yapabilirsiniz. Parmağınıza ya da temiz bir pamuk parçasına koyacağınız vazelini, kaşlarınızda uzamasını istediğiniz bölgeye sürün. Bu işlemi yatarken yapabilirsiniz. Siz uyurken kaşlarınız vazelin yardımıyla beslenir. Sabah kalkınca da kaşlarınızı temizleyebilirsiniz. Haftada minimum iki gün bu uygulama yapılabilir.

Proteinli besinler tüketin

Protein, vücudumuz için oldukça önemli. Hücrenin yapıtaşlarından bir kişi olan protein yeni kaş oluşumuna destek verir. Proteinli besinler tüketerek kaşlarınızın sıhhatli olmasını destek olabilirsiniz. Yumurta, yeşil mercimek, tavuk eti, kırmızı et, yoğurt, süt, badem gibi birçok gıda protein içermektedir. Daha fazla protein alarak hem kaş sağlığınız hem de genel sağlığınız daha iyi duruma gelecektir.

Kaşlarınızın bakımını unutkanlık ettiğinizde,  dolgun olmayan, sönük görünen kaşlarınız olur. Kaşlarınıza yapabileceğiniz bakımları uygulayarak, siz de daha sıhhatli kaşlara sahip olabilirsiniz.

kalın kaş | Moda Ve Kombin Önerileri

Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım. Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir