Doğal Makyaj Temizleyicileri

Doğal Makyaj Temizleyicileri
2 Şubat 2018 tarihinde eklendi, 98 kez okundu.

Doğal Makyaj Temizleyicileri

Biz bayanlar, doğal da olsa abartılı da olsa makyaj ile güzelliğimizi tamamlamak isteriz. Elbette ki en çok da kendimize iyi görünmek için yaparız makyajlarımızı. Bakımlı olan bir ok bayan giyimindeki seçiciliğini makyajına da taşır. En elit ve kendi tarzına en uygun şekilde makyajını tamamlayarak güne başlarlar. Ancak bu makyajların ciltten çıkartılabilmesi ve temizlerken tam anlamıyla ciltten arındırılabilmesi oldukça önemlidir. Her ne kadar çoğumuz makyajın temizlenmesi konusunda üşengeç davransak da aslında hiç de abartılacak bir olay değildir.

Günümüzde bu amaç için üretilmiş olan makyaj temizleyici ürünleri imdadımıza yetişir. Ancak ya o gün yanımızda makyaj temizleyicimiz yoksa? Ya misafirlikteysek ya da makyaj temizleyicimiz bittiyse? Endişelenmeyin. Sizlere öyle doğal makyaj temizleyicileri sunacağız ki, belki de hazır bir şekilde satılmakta olan makyaj temizleyicilerini unutacaksınız. Çünkü çoğu doğal yapısı ile cildinize ekstra vitaminler sağlayarak, cildinizin adeta nefes aldığını sizlere hissettirecek.

Avokado ile Makyaj Temizliği

Avokado meyvesinin her cilt tipine uygun olması sebebi ile her bayan, makyaj temizliğinde avokadoyu tercih edebilir. Avokadonun cilt üzerindeki en büyük faydaları ise doğal nemlendirici oluşu ve cilt kurumasından kaynaklanan kırışıkları önlemesidir.

Avokado ile Makyaj Temizliği

Avokado ile Makyaj Temizliği

Göz çevresine de uygulayabileceğini avokadoyu, ister suyunu çıkarak isterseniz d e hazır halde satılan avokado yağı şeklinde kullanabilirsiniz. Ancak en sağlıklısı doğal olarak avokadoyu direk yüzünüze uygulamanız olacaktır. İçeriğinde bulunan A, D ve E vitaminleri sayesinde cildinizin bebek cildi kadar yumuşadığını çok kısa sürede fark edeceksiniz.

Hindistancevizi ile Makyaj Temizleme

Hindistancevizi, piyasada hazır olarak satılan birçok makyaj temizleme ürünlerinde bulunur. Sizler de hindistancevizini direk olarak yüzünüze uygulayabilirsiniz. Hindistancevizi sütünün cilt üzerindeki olumlu etkileri oldukça fazladır ve etkilerini çok kısa sürede gösterir.

Hindistancevizi ile Makyaj Temizleme

Hindistancevizi ile Makyaj Temizleme

Makyaj temizleme konusunda oldukça başarılı olan hindistancevizi, cildinizdeki nem seviyesini de dengeleyecektir. Bir pamuk yardımıyla hindistancevizinin yüze uygulanması çok pratiktir.

Zeytinyağı ile Makyaj Temizliği

Cildiniz kuru ise makyaj temizleme yöntemleri arasına zeytinyağı kullanmayı ekleyebilirsiniz.

Zeytinyağı ile Makyaj Temizliği

Zeytinyağı ile Makyaj Temizliği

Ancak akneli, sivilceli ve yağlı bir cilde sahipseniz diğer doğal makyaj temizleme seçeneklerine göz atmanız en iyisi olacaktır.

Yoğurt ile Makyaj Temizleme

Gençliğin iksirlerinden sayılan yoğurt, cilt üzerinde de oldukça faydalıdır. İçeriğinde bulunan faydalı probiyotikler sayesinde gözle görülmeyen minik mikroplardan cildiniz arınır, gözeneklerin açılması ve böylelikle de cildinizin adeta nefes alması sağlanır.

Yoğurt ile Makyaj Temizleme

Yoğurt ile Makyaj Temizleme

Hücre yenileme özelliği olan yoğurt, makyajınızı temizlerken cildinizde meydana gelen renk dalgalanmalarını da giderecektir.

Süt ile Makyaj Temizliği

En hassas ciltlerde bile tereddütsüzce kullanılabilecek bir ürün olan süt, makyaj kalıntılarını temizleme konusunda da oldukça başarılıdır. Sütün sıvı oluşu sebebi ile yüze uygulanışı da son derece kolaydır.

Süt ile Makyaj Temizliği

Süt ile Makyaj Temizliği

Tek yapmanız gereken bir pamuk yardımı ile makyajlı bölgeye sütü sürmek olacaktır. Göreceksiniz ki en inatçı ve kalıcı makyaj malzemeleri bile kolayca cildinizden çıkacaktır.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git