Makyaj Önerileri

Doğal Kirpik Uzatma Yöntemleri

Tüm vücudumuzda olduğu gibi bakışlarımıza anlam katan kirpiklerimizin de bakıma ihtiyacı vardır. Gözlerimize daha derin bir ifade katan kirpiklerimize sağlıklı ve doğal yollardan bakım yapmak mümkün.

Doğal Kirpik Uzatma Yöntemleri

kirpik | Moda Ve Kombin Önerileri
kirpik

Daha uzun ve daha kür kirpiklere sahip olmak için piyasada çeşitli kozmetik ürünleri olsa da evde kolaylıkla uygulayabileceğiniz ve kalıcı olarak daha güzel kirpiklere sahip olacağınız yöntemler elbette mevcut.

Doğal kirpik uzatma yöntemleri evde kolayca uygulanabilir.

Hızlı Kirpik Uzatan Hint YağıHızlı Kirpik Uzatan Hint Yağı | Moda Ve Kombin Önerileri

Uzun kirpiklere sahip olmada hint yağı çok yararlıdır. Kirpik köklerini besleyen hint yağı aynı zamanda kirpiklerinizin köklerini besleyerek gürleşmesini de sağlar. Bu yöntem kaş gürleştirme için de kullanılabilir.

Malzemeler

-1 yemek kaşığı hint yağı

-1/2 çay kaşığı E vitamini yağı

-1 tatlı kaşığı hindistan cevizi yağı

Hazırlanışı

Hint yağı E vitamini ve hindistan cevizi yağını bir kapta karıştırın. Bu yağların birbirine iyice geçmesi için karıştırın. Boş bir maskaraya elde edilen karışımı doldurun.

Bu karışımı uygulamadan önce kirpiklerinizin makyajdan ve kirden arınmış olmasına dikkat edin ve tıpkı kirpiklerinize rimel sürüyormuş gibi bu karışımı uygulayın.

Zeytinyağıyla Kirpik UzatmaZeytinyağıyla Kirpik Uzatma | Moda Ve Kombin Önerileri

Binlerce yıldır kadınların güzellik sırlarından biri olan zeytinyağı içerdiği vitaminler ve antioksidanlar sayesinde hem sofralarımızın hem de bakım ürünlerimizin olmazsa olmazlarındandır.

Zeytinyağını kirpiklerinize uygulayabileceğiniz gibi kaşlarınıza da uygulayabilirsiniz. Daha gür ve daha uzun kirpiklere sahip olmak için kullanılacak zeytinyağı doğal sızma zetinyağı olursa elde edilecek sonuç daha başarılı olur.

İhtiyacınız olan sadece bir miktar zeytinyağı ve temiz, boş bir rimel kabı. Elbette zeytin yağını kirpiklerinize uygulamadan önce yüzünüzün temiz ve makyajdan arınmış olması gerekmektedir. Temiz bir rimel kabına koyacağınız zeytin yağını kirpiklerinize adeta rimel sürüyormuş gibi uygulamanız.

Kirpik Uzatmak İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

-Yüzünüzde makyajın uzun süre kalmaması gerekmektedir. Yatmadan önce makyajınızı mutlaka temizleyin.

-Beslenmenizde yeterli vitamin ve proteinleri alarak hem sağlığınızı hem de kirpiklerinizi güçlü tutun.

-Göz çevreniz ve kirpiklerinize günlük masaj yaparak hem göz çevrenizdeki kırışıklıklarla baş edip hem de kan akışını hızlandırdığınız için kirpiklerinize bakım yapmış olursunuz.

-Makyaj ürünlerini seçerken dikkat edin, özellikle suya dayanıklı maskaralar kirpiklerinizi yorar.

-Sürekli ağır makyajlardan kaçının özellikle kirpiklerinize sürekli maskara uygulamayın ki kirpikleriniz hava alsın.

 

Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım. Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir