Moda ve Kombin Önerileri

Dar Gelen Ayakkabıları Nasıl Genişletiriz?

12.05.2020
15
Dar Gelen Ayakkabıları Nasıl Genişletiriz?

Küçük Gelen Ayakkabımı Nasıl Genişletirim?

Bazen bazı ayakkabıları çok severek alırız ve ayağımıza küçük gelebilirler. Ayaklarımızı sıkması sebebiyle de ayaklarımız zarar ve hasar görebilir. Sağlık ön planda olduğu için ayaklarımızın sağlığına dikkat etmeli dar ayakkabılardan uzak durmalıyız.

Eğer elinizde dar ayakkabılarınız var ise bunları genişletmek için çözümlerde bulunmakta. Ayaklarımıza dar gelmesi sebebi ile bir köşeye koyduğumuz ayakkabılarımızı tekrar giyebiliriz.

 

Ayağınıza Dar Gelen Ayakkabılarınızı Buzdolabı Yöntemi İle Genişletebilirsiniz

Bu işlemi uygulamak için tek ihtiyacımız olan şey buzdolabı ve su. Hazırladığınız buzdolabı poşetinin yarısına gelecek şekilde su doldurun. Sonrasında ayakkabılarınızı bu poşetlerin için yerleştirin. Ardından buzdolabına koyun ve birkaç saat bekletin.

Daha sonrasında ayakkabıları buzluktan çıkarın ve çözülmesi için oda sıcaklığında bekletin. Ayakkabılarınız çözülmeye başladıktan sonra ayakkabıların gevşediğini fark edeceksiniz.

 

Sirke ve Gazete Kağıdı İle Ayakkabı Genişletme

Ayağınızı sıkan ayakkabılarınızı gazete kağıdı ve sirke ile genişletebilirsiniz. Çok uzun sürmeyen bir işlemdir. İhtiyacınız olan şey biraz gazete kağıdı ve sirke. Öncelikle gazete kağıtlarını sirke ile ıslatın. Ardından gazetenin fazla suyunu alın. Islattığınız gazeteleri ayakkabının için yerleştirin. Bir gün boyunca bekletin. Sirkenin asitli yapısı ayakkabının genişlemesine sebep olur.

Böylece amacınıza ulaşabilirsiniz. Sirkenin ekşimsi kokusu ise kısa zamanda geçecektir. Biraz havalandırmanız yeterli.

 

Kalın Çorap İle Ayakkabı Genişletme

Kalın çorap dar ayakkabıları genişletmek için kullanılan en basit yöntemdir. Ayakkabınız çok aşırı sıkmıyorsa bu yöntemi rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Kalın çoraplarınızı giyerek ayakkabılarınız ile bir süre dolaşın kolaylıkla genişleyecektir.  Bu işlemi istediğiniz genişliği elde edene kadar devam ettirebilirsiniz.

 

Kurutma Makinesi İle Ayakkabı Genişletme

Ayakkabınızın ayağınızı sıkan noktalarını suyla ıslatın. Daha sonrasında ayakkabınızı saç kurutma makinesi ile kurutun. Böylece ayakkabılarınız kısa sürede istediğiniz genişliğe kavuşacaktır.

 

Patates Yöntemi İle Ayakkabı Genişletme

Patatesi soyun ve ayakkabınızın dar gelen sıkan bölgelerine yerleştirin. Bir gece böylece bekletin. Ertesi gün gevşediğini fark edeceksiniz.

 

Kalıba Koydurma

Evde kendiniz genişletemediyseniz iyi bir ayakkabıcıdan yardım isteyebilirsiniz. Dar gelen ayakkabılarınızı kalıba koydurarak genişletebilir uzun zaman giyebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.