Sağlık

Damar Tıkanıklığı İçin Bitkisel Formül: Ahmet Maranki

Günümüzde, orta yaşı geçmiş bir çok insanın ortak sorunu olan damar tıkanıklığının en başlıca nedeni , kolesterol ve sigaradır. Sigara damar duvarında birikerek ateresikleroz a neden olur.
Kolesterol ise benzer şekilde damar duvarında birikerek damar tıkanmasına neden olmaktadır.
Vücudunuzda en hayati organ kalp olduğu için ve kalbi besleyen damarların tıkanıklığı büyük risk taşımaktadır.
Bugün sağlık köşemde, Kalp damar tıkanıklığı için Ahmet Maranki’nin önerilerini paylaşmaya çalışacağım.

İşte Ahmet Maranki’den damar tıkanıklığı için bitkisel formüller:

** Yarım litre suyun içerisine, 3 adet soğan ince bir şekilde kıyılır. 1 gece bekletilip süzülür. Günde 3 kez 1 er fincan içilmeye özen gösterilir. Yemeklerden 1 saat önce veya 1-2 saat sonra içilmelidir.
** 5 litre suyun içerisine 200 gram, hayıt tohumu eklenir. 2 saat boyunca kaynatılır. Kaynama sırasından eksilen suyun yerine sıcak su eklenmelidir. Karışım dolapta muhafaza edilir. Günde 1 bardak sabahları aç karnına içilmelidir.
** 10 gram, sarımsak özenle dövülür. Sarımsağın üzerine 10 gram ılık su ilave edilir. 1 gün bekletilip günde 20-30 damla içilmelidir.
** 1 bardak kaynar su içerisine 5-10 gram andız otu, kökü konulmalıdır. 10 dakika bekletilip günde 2-3 bardak içilmelidir.
** 1 bardak kaynar su içerisine 4 gram, ufalanmış alıç yaprağı ya da çiçeği eklenir. 10 dakika demlenmesi beklenen karışımdan günde 2-3 bardak içilmelidir.

Damar sertliği için bitkisel formüller

Kanda normalden fazla biriken kolesterol, damarların iç yüzüyeni sıvanır. Buna kalsiyum da tortu şeklinde yapışır ve damarlar, yumuşaklığını kaybederek damarlar sertleşir.

Ahmet Maranki’ den damar sertliği için öneriler:
** Ökse yaprağı, alıç yaprak ve çiçekleri, zeytin yaprağı, enginar yaprağı, selvi tohumu gibi bitkilerin çayları çok faydalıdır. Günde 2-4 bardak içilebilir.
** 2 bardak kaynar suya 10 gram şahtere konur. 10 dakika bekletilip günde 2-3 defa bir bardak içilir.
** Bir baş sarımsak ezilir. 200-300 gram yoğurtla karıştırılıp 1 gece bekletilip, ertesi gün 2-3 defa yenir.
** 10 gram sarımsak iyice ezilip üzerine 10 gram ılık su konulup 24 saat bekletilir. tülbentle süzülen karşımdan günde 20-40 damla içilir.

Kaynak:
Kozmik bilim ışığında şifalı bitkiler kitabı
Prof. Dr. Ahmet Maranki


Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım. Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu