Moda ve Kombin Önerileri

Çörek otu yağının faydaları nelerdir? Çörek otu yağını nasıl kullanmalıyız?

27.09.2018
273
Çörek otu yağının faydaları nelerdir? Çörek otu yağını nasıl kullanmalıyız?

Çörek Otu Yağının Faydaları

Çörek otu yağı kanser riskini oldukça azaltmaktadır. Ayrıca astım, grip ve diyabet gibi birçok hastalığı da tedavi etmektedir. Çörek otu yağının faydaları nelerdir?  

Çörek otu yağı içerisinde bulunan çeşitli maddeler kas spazmlarını durdurur ve bunları da yine bir daha oluşmamak üzere önlemektedir. Ayrıca bu yağı kullandığınız takdir de sindiriminiz daha kolay olmaktadır.

Çörek otu yağı yine cildimizi yenilemektedir.  Ayrıca saç dökülmesi ve kepeğe karşı son derece etkili olduğu söylenilmektedir.

İnsanlarda bulunan alerjik belirtileri oldukça azaltır. Yine yorgunluğa çok iyi geldiği ve insanlara enerji verdiği belirtilenler arasındadır.

Yaralara da oldukça iyi gelmektedir. Tansiyon ve kolestrol seviyenizin dengeli olarak ilerlemesini sağlamaktadır. İnsan gözüne de son derece faydalı olduğu bilinen çörek otu yağı göze iki damla damlatıldığı takdir de gözde bulunan mikropları öldürebilmektedir.

Çörek otunun iyi gelmediği hiçbir hastalık yoktur desek yeridir. Bağışıklık sistemini güçlendirir ve dinç tutar. Bazı bağışıklık sistemini güçlendirmekte olan ilaçların içerisine dahi çörek otu katılabilmektedir. Özellikle de son zamanlar da çörek otuna ilgi oldukça yükselmiştir.

Ülkemizde ise çörek otu Akdeniz bölgesinde oldukça yaygın bir hal almıştır.

Çörek otu yağı nasıl yapılır? Çörek otunun siyah tohumları toplanılarak kurutulur ve bir süre sonra üzerine baskı uygulanır. Bu işlemden sonra da çörek otunun yağı elde edilmiş olur.  

Çörek otunun faydaları arasında ateşi düşürdüğü bilinmektedir.

Karaciğer ve böbreklerin güzel bir şekilde korunmasını sağlar. Yine hayvanlar üzerinde tedavi süresini de inceleme amacı ile birçok deneyler yapılmıştır. Deneyler sonucunda ise olumlu sonuçlar elde edilmiştir.

Çörek Otu Yağını Nasıl Kullanmalıyız?

Çörek otu yağının kullanım oranına gelirsek günlük olarak bir çay kaşığı olmalıdır. Çörek otu yağının en güzel özelliği ise içerisinde hiçbir şekilde koruyucu maddeler bulunmamasıdır. Bu sayede %100 doğallığını her zaman korumaktadır.

Çörek otu yağı alırken nelere dikkat etmeliyiz? Tabi her çörek otu yağı bu şekilde doğal olarak gelmeyebilmekte ve çeşitli zararları da olabilmektedir.

Bu yüzden mutlaka doğal olan yağları tercih etmeli ve tanıdığınız, güvendiğiniz aktarlardan temin etmelisiniz.

Bazı çörek otu yağları ay çiçek yağı gibi çeşitli yağlar ile karıştırılarak insanlara satılabilmektedir. Sağlık açısından en sık kullanılmakta olan yağlar arasında çörek otu yağı gelmektedir.

Kullanım şekline gelirsek ilk olarak saç ve saç derisine uygulanabilmektedir.

Bu sayede birçok hastalığa fayda sağlar. Sinüzit hastaları bir ay çörek otu yağı kullanırsalar yine hastalıklarından kurtulabilirler. Yapılan deneyler ile sabitlenmiş bir tanıdır.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.