Cinsel Birleşme Esnasında Kasık Ağrılarının Sebepleri

Cinsel Birleşme Esnasında Kasık Ağrılarının Sebepleri
8 Ağustos 2018 tarihinde eklendi, 37 kez okundu.

Kadın ve erkeklerin ihtiyaçlarından biri olan seks, çoğu insanın düzenli olarak yaptığı eylemlerden birisidir. Düzenli olmadığı takdirde kişiyi depresyona ve çeşitli ruhsal sorunlara itebilecek olumsuzluklar taşır. Bu nedenle düzenli bir seks hayatı kişileri çok daha olumlu bir hale çevirmekte yardımcı olacaktır. Ancak bazı insanlarda seks esnasında çeşitli ağrılar meydana gelir. Bu yazıda seks esnasında kasık ağrılarının sebepleri içeriğiyle ilgili bilgiler edineceksiniz.

Seks Esnasında Neden Kasık Ağrısı Oluşur?

Bu ağrılar çoğunlukla kadınlarda görülmüştür. Çoğu doktor ve uzman bu durumun son derece normal olduğunu söylemiştir. Ancak bazı durumlarda kişiye zor anlar yaşatabilir. Bu ağrıların pek çok farklı sebebi vardır. Bunlardan biri, vücudun her yerinde sinirler vardır. Bu sinirlerin fazla tepkimeye girmesinin sonucunda vücutta çeşitli ağrılar meydana gelir. Bu sinirlerin en çok yoğun olduğu yer, kadınlarda vajina bölgesi olduğu için, o bölgenin fazla tepkimeye girmesi, kişinin kasık ağrısı yaşamasına sebep olur. Hatta bazı kadınlarda seks sonrasında da bu ağrı devam eder.

Kasık Ağrılarını Hangi Durumlar Tetikler?

  • Seks esnasında yanlış pozisyonlar belirlemek kişinin ağrı yaşamasına sebep olabilir. Bu yüzden tarafların uygun bir pozisyon bulmalarına dikkat etmeleri gerekir.
  • Vajina kısmının gereğinden fazla zorlanması da aynı şekilde ağrı yaşanmasına sebep olabilir.
  • Orgazmın boyutuna göre de ağrının hafif ya da ağır olması değişiklik gösterebilir.
  • Bazı kadınlar seks sonrasında doğum kontrol hapı kullanmaktadır. Bu hapların tüketimi de kasık ağrılarına neden olabilir.

Erkeklerde Kasık Ağrısının Nedenleri

Partneri ile belirli bir süre ön sevişme yaşayan bir erkek, eğer boşalamazsa bu onun kasık ağrısı çekmesine sebep olabilir. Bu nedenle ön sevişmenin gereğinden fazla uzun sürmesi tavsiye edilmemektedir. Aslında bu ağrıların asıl sebebi testislerdir. Kadınlarda sinirlerin olması gibi, erkeklerde de testisler vardır ve bu testislerin gereğinden fazla tepkimeye girmesi ağrıya sebep olabilir. Diğer bir kasık ağrısı nedeni ise, erkeklerin fazla yorulmasından kaynaklanır. Seks esnasında fazla yorulmuş bir erkek kasık ağrısı sorunu ile karşılaşabilir.

Seks Esnasında Oluşan Ağrılar Nasıl Azaltılır?

Seks esnasında kayganlaştırıcı kullanmak, seksin daha uzun sürmesini sağlar ve kayganlık sayesinde o bölgede fazla acı hissedilmez. Bunun yanında seks yapılacak saatin, partnerler tarafından belirlenen uygun bir saatte olmasına dikkat etmek gerekir. Tarafların uykusuz yada yorgun olmaması önemlidir. En çok zevk alınan pozisyonlarda seks yapmak ağrının hissedilmesini engeller. Aynı zamanda ilişkiye girmeden önce alınacak sıcak bir duş ya da masaj daha fazla gevşemenize yardımcı olacaktır. Bunlara rağmen hala ağrı hissediliyorsa, bölgeye buzlu bir ped ile uygulama yapmak ya da çeşitli ağrı kesiciler kullanmak etkili olacaktır.

Psikolojiye Dayanan Ağrılar

Bazı kişilerde seks esnasında ağrı yaşamanın sebebi fiziksel öğelere değil, psikolojik nedenlere bağlıdır. Bunun nedenlerinden bazıları, isteksizlik, tecrübesizlik, eşe karşı öfke dolu olmak, fazla stres… Olarak gösterilebilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git