Moda ve Kombin Önerileri

Cinsel Birleşme Esnasında Erkeklerde Kasık Ağrısı

28.08.2018
463
Cinsel Birleşme Esnasında Erkeklerde Kasık Ağrısı

Cinsel birleşme insanın yaşam amaçları arasında yer almaktadır. İnsan doğar, büyür, gelişir, çoğalır ve ölür. Tüm bu gerçekliklerin altında çoğalma içgüdüsü de yatmaktadır.

Cinsel birleşme insana zevk veren anlardandır. İnsanın doyumsuz bir zevk alacağı ve mutlu olacağı bu olayda bazı problemler yaşanabilmektedir. Kasık ağrıları da bunlardan birisidir.

Kasıklarda bulunan cinsel organlar sebebiyle kadında kasık ağrısı yaşanması durumu temel olarak fallop tüplerinde ya da ovaryumda bir tıkanıklığa işaret etmektedir.

Pelvik enflamatuar hastalık, endometrit, salpenjit, ubaovarian apse gibi Over kistlerini işaret eden durumlar genel itibariyle ovaryumu etkileyen hastalıklar arasında yer almaktadır. Bu durum erkeklerde de sıklıkla görülebilmektedir.

Cinsel birleşme esnasında erkeklerde kasık ağrısı yaşanması durumu çok can sıkıntısı yaratabilmektedir. Bu durum ise rete testis yani testisin beslenmesini sağlayan ağların tıkanıklığına işaret edebilir. Cinsel birleşme öncesinde ön sevişme olarak nitelendirilen aşama, her iki cinsin de uyarılmasını sağlamaktadır.

Endokrin sistemin yavaş etki gösteren bir sistem olması ancak adrenalin miktarının artması ile orta düzeye ulaşabilmektedir. Endokrin bir etki ile sperm üretilmeye başlanmakta ve testisler uyarılmaktadır. Cinsel ilişki ya da ön sevişme esnasında problemler farklılık göstermektedir.

Bunlar arasında testisin normalden fazla çalışması ya da boşaltım yolları tıkanıklığı veya problemleri sayılabilir.

Testis normalin üzerinde üretime zorlanması durumunda dokuda gerilmeye bağlı ağrı oluşacaktır. Aynı zamanda boşaltım yolları üzerinde herhangi bir tıkanıklık da bu duruma zemin hazırlamaktadır. Ductus Ejaculatorius adı verilen spermin penis yolağı yani üretraya döküldüğü yerde prostat bezi bulunmaktadır.

Prostat bezindeki büyümeler de bu probleme kaynak oluşturabilmektedir. Bu konuda üroloji bölümüne başvurarak şikayetlere çözüm aramak en doğru yöntem olacaktır.

Ön Sevişme Nedir?

Erkek ve kadının cinsel birleşme öncesi adrenalin miktarlarının arttığı, cinsel birlikteliğe hazırlık aşamasına ön sevişme denir. Kişinin huy ve isteklerine göre değişiklik gösteren bu işlem, ikilinin uyumuna bağlı olarak gerçekleşmektedir.

Bu aşamada insanların vücudunda hormonlar salgılanmakta ve bu hormonlar etki yerlerine etki etmektedir. Bu sayede sperm üretilmesi ve olgunlaşması sağlanmaktadır. Sperm depolanan bir hücre değildir.

Depolansa bile süresi kısa bir şekilde depolanabilmektedir. Bu sebeple ilişkilerde ön sevişme büyük bir öneme sahiptir.

Erkekte Kasık Ağrıları

Cinsel birleşme esnasında erkek cinsel organlarında ağrılar meydana gelebilir. Bu durum doktor kontrolü ile çözümlenebilir düzeydedir. Erkek ağrıları genel itibariyle testisin damarlanma bozuklukları, sperm yolu tıkanıklıkları gibi sorunlara hitap etmektedir. Bu konuyla ilgili bir üroloji uzmanına görünmek en doğru hamle olacaktır.

Kadınlarda Kasık Ağrıları

Kadınlarda yaşanabilen kasık ağrılarının çeşitleri daha fazladır. Kasık ağrıları temel olarak yumurta ve yumurta yollarının tıkanıklığı durumunda ortaya çıkar. Nadiren ovaryum yani yumurtalık beslenme bozuklukları durumunda da gözlemlenebilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.