Sağlık

Cinsel Birleşme Esnasında Bel Ağrısı

Ağrı genel sağlığı olumsuz etkilediği gibi cinsel sağlığı da olumsuz etkiler. Ağrı çeken bireyin fiziksel hareketi kısıtlanır ve motivasyonunu kaybeder ve odaklanamaz. Durum her ne olursa olsun mutlaka doktora gidilmeli ve ona uygun tedavi planı yapılmalıdır. Cinsel birleşme esnasında bel ağrısı birçok nedene bağlı olarak gelişebilir.

Bel Ağrısı Cinsel Birleşmeden Dolayı Olur mu?

Cinsel ilişki esnasında oluşan bel ağrısının birçok nedeni olabilir. Zeminin çok sert olması, uygunsuz pozisyonlar, kişide var olan bel fıtığının ani bir hareketle tekrar aktive olması, kadınlarda bazı enfeksiyonlar bel ağrısına neden olur. Cinsel birleşme esnasında bel ağrısı bazen psikolojik de olabilir. Kişi çok gergin ve rahat değilse vücuttaki tüm kaslar kasıldığı için bel ağrısı oluşabilir. Kişide var olan stres ve yüksek kaygı vücuttan stres hormonlarının salınımını yapar. Stres hormonları kasların kasılmasına neden olur ve ağrı oluşumunu hızlandırır. Stresten uzak durarak ve stres yönetimi yaparak ağrıdan da uzak kalabilirsiniz.

Cinsel Birleşme Esnasında Oluşan Bel Ağrısı Nasıl Geçer

Cinsel birleşme esnasında oluşan bel ağrısı kişide herhangi bir fizyolojik soruna bağlı değilse alınacak bazı önlemler ile düzeltilebilir. Öncelikle cinsel ilişki yaşanacak yatak rahat ve yumuşak seçilmelidir. Cinsel ilişki esnasında ani hareketlerden ve pozisyonlardan kaçınılmalıdır. Bel kısmı hafif bir yastık ile desteklenerek bele bine yük azaltılmalıdır. Cinsel ilişliye başlamadan önce sıcak bir duş alınmalıdır. Duşun ardından yapılan masaj kasları gevşeteceği için bir rahatlatma sağlayacaktır. Ön sevişmeyi uzatın. Ön sevişmeyi uzatmak vücuttan salınan mutluluk hormonu ile beraber ağrıyı da dindirecektir. Cinsel ilişki esnasında oluşan ağrıyı tanıyın ve hangi pozisyonlarda olduğunu bilin. Riskli pozisyonları denemeyin. Genelde belinizi rahat hissettiğiniz pozisyonları seçin. Bel ağrısı çeken bireyler en iyi alt pozisyonda rahat ederler. Ağrım artar diyerek cinsellikten soğumayın, aksine ortamı daha loş ve romantik yaparak mutlu olmaya bakın. Hafif bir müzik ve partneriniz ile kurduğunuz iletişim çok önemlidir. Birbirini anlayan, konuşabilen kişiler ağrıyı yönetmede daha istikrarlı ve daha başarılı bireyler olurlar. Her derdin ilacı sevgidir sözünü asla unutmayın.

Ağrı Libidoyu Düşürür

Ağrı çeken birey mutsuz olur. Cinsel isteği azalır. Cinsel ilişki esnasında ağrısının artacağından endişe duyduğu İçin cinsel beraberlik yaşamak istemez. Mutlaka bir hekime görünmeniz ve ayrıntılı olarak muayene olmanız gerekir. Ara ara alacağınız psikoterapi seansları ile rahatlatmanız mümkündür. ağrı bazen üreme organlarında ciddi bir enfeksiyon belirtisi olabileceği gibi vajinismus nedeniyle de olabilir. Enfeksiyon durumlarında vajinit gibi genelde yansıyan ağrıdır. Vajinismus da bütün kaslar istemsiz kasıldığı için ağrı meydana gelir. Enfeksiyon varlığı söz konusu ise mutlaka tedavi edilmeli vajinismus için mutlaka bir psikolog ve kadın Doğum uzmanından yardım alınmalıdır. Bu arada eş desteği çok önemlidir.


Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım. Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu