Cildi Gençleştiren Lahana Maskesi

Cildi Gençleştiren Lahana Maskesi
10 Temmuz 2018 tarihinde eklendi, 35 kez okundu.

Cilt Gençleştiren Lahana Maskesi Yapımı

Sizler de daha genç, daha canlı ve çok daha sağlıklı bir cilde sahip olmak istiyorsanız adeta bir mucize niteliğinde olan lahanadan yararlanabilirsiniz. Karşınızda cildi gençleştiren lahana maskesi

Oldukça besleyici bir besin olan lahana, sağlığımız için büyük bir öneme sahiptir.

Düzenli bir şekilde lahana tüketmek; hem ömrün uzatılmasına hem de sağlıklı bir beslenmenin oluşmasına yardımcı olmaktadır.

Cilt sağlığı için bir vazgeçilmez olan lahana, birçok faydayı içerisinde barındırıyor. Mineral ve vitamin bakımından oldukça zengin bir içeriğe sahiptir. Bu nedenle cilt için bir vazgeçilmezdir. Geçtiğimiz günlerde bir TV programında lahana maskesi hakkında çok özel bilgiler aktarıldı.

Lahana Maskesi Nasıl Yapılır?

Lahana Maskesi İçin Malzemeler

  • Bir kâse doğranmış beyaz lahana
  • Bir çorba kaşığı yulaf unu
  • 1 adet Yumurtanın akı
  • Bir çorba kaşığı Susam yağı

Lahana Maskesinin Hazırlanışı:

Derin bir kabın içerisine lahana, yulaf unu, yumurta akı ve susam yağını alınız. Tüm malzemeleri bir kaşık yardımı ile güzelce karıştırınız.

Ardından blenderdan geçirerek pürüzsüz bir karışım haline getiriniz.  Lahana maskesi hazır olduğuna göre temizlenmiş cildinize fırça ile güzelce sürünüz.

Maskeyi yüze sürdükten sonra üzerini gazlı bez ile kapatabilirsiniz. Bu işlem maskenin faydasını 2 katına çıkartmaktadır.

Lahana maskesini yaklaşık olarak 15 dakika kadar yüzünüzde tutun. Sürenin dolmasının ardından ılık su yardımı ile yıkayın.

Not: maskeyi yaz mevsiminde haftada bir defa uygulayabilirsiniz. Kış mevsiminde ise haftada 2 defa uygulamanız yeterlidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git