Dövme Modelleri

Çapa Dövme Modelleri

Dövme tutkunlarının ilgisini çeken modeller arasında en çok da çapa modelleri yer almaktadır. Artık  bu model klişe gibi algılansa da aslında oldukça kendine has ve hoş bir modeldir. Aynı zamanda çok farklı şekilde tasarımları da vardır. Çapa dövme modeli denilince genelde insanların ilk aklına gelen  üst kola yapılan siyah çapa dövmesidir.

Halbuki birçok farklı modelde, renklerde çapa dövmeleri vardır ve vücudun farklı bölgelerinde de ilgi çekici durmaktadır.

Eskiden bu çapa dövmesini denizciler kullanırmış. Kaybetmiş oldukları arkadaşlarının anısına kendilerine çapa dövmesi yaptırırlarmış. Bu çapa modeli ise “kararlılık” anlamına geliyor. Seçeceğiniz bu model, sizin kararlı bir kişiliğe sahip olduğunuzu gösterir.

Bu kararlılık, sevgide ve aşkta da ne kadar kararlı olduğunuzu gösterir. Bazı dövme tutkunları  sevgilerindeki, aşklarındaki kararlılığı göstermek amacıyla da bu modeli yaptırırlar.

Çapa dövme modellerinin sadece çapa motifinden oluşması gerekmez. Çapanın farklı yerlerine eklenen yazılar olsun tasarımlar olsun dövme modelinize farklılık katar.

Eğer sadece çapa motifini yaptırdıysanız ilerde dövmeye eklemeler yaptırarak onu daha farklı bir biçime sokabilirsiniz.

Dediğim gibi çapa modeli birçok insan tarafından klişe olarak düşünülse de iyi yapılmış bir çapa dövmesi üzerinizde çok güzel durabilir.

İşte birbirinden farklı çapa dövme modelleri

 

Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım. Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir