Makyaj Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Hızlı Makyaj Ve Bakım Tüyoları

 

Çalışan kadınların en çok dert ettiği şey kişisel bakımlarına ve makyajlarına yeterli zamanı ayıramamaktır. Yoğun iş temposu kadınları daha bakımsız bir hale dönüştürmektedir. Bazen saçınızı bile taramadan evden çıkabilirsiniz. İş yerine vaktinde gitmek için tüm sıkıntıları yaşadığınızın farkındayız. Aslında önereceğimiz hızlı yöntemlerle bu sorunu çözebilirsiniz. İşte sizlere bu işin sırlarını hemen açıklayalım.

Ruj Sürmenize Gerek Yok

Renkli dudak nemlendirici ya da dudak parlatıcısı kullanmak, ruja göre daha az vakit kaybı yaratmaktadır. Dolgun dudaklar için ruj ya da parlatıcı kullanmadan önce dudaklarınızın tam ortasına açık tonlarda kalem sürün.

Fondöten Seçimi

Cilt renginize yakın tonlarda kullanacağınız fondöten cildinizle daha uyumlu olacağı için küçük bir miktarı bile yeterli olacaktır. Cilt tonunuza uygun bir fondöten almadıysanız ve işe gitmeden önce farkına vardıysanız eğer panik yapmayın. İçerisine karıştıracağınız nemlendirici kremle fondöteninizin rengini açabilirsiniz.

Eyeliner kullanımı ve Rimel

Gözlerinize hızlı şekilde eyeliner çekebilmek için bir kaşık yardımıyla kuyruğunu kolaylıkla çekebileceksiniz. Bitmiş bir eyeliner için üzülmeyin. Rimelinizi de kullanabilirsiniz. Gözlerinize far sürmediyseniz eğer, kirpiklerinize birkaç kat rimel sürmeniz gözlerinizin güzel görünmesi için yeterli olacaktır.

Makyajınızla Uyumayın

Cildinizin zarar görmemesi için uyumadan önce makyajınızı temizlemeniz gerekir. Gece temizlenmeyen makyaj, sabah uyandığınızda size daha fazla zaman kaybı yaşatacaktır. Ayrıca yüzünüz için gece bakım kremi kullanmanız, cildinizin gece ve gündüz neme doymasını sağlayacaktır. Bu sayede daha parlak bir yüze sahip olacaksınız.

Kısa sürede bakımlı görünmek hiç de zor değil. Hızlı makyaj tüyolarıyla bu sorunu ortadan kaldıracaksınız. Unutmayın her kadın bakımlı olmalıdır. Vaktiniz kısıtlı olsa da bu makyaj tüyoları ile güne hazır olacaksınız.


Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım. Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu