Cilt Bakımı

Burun Üstündeki Siyah Noktalara Çözüm

Burundaki Siyah Noktaları Gideren Yöntemler

Cilt üzerinde meydana gelen siyah noktaların çeşitli nedenleri bulunmaktadır. Çevre kirliliği, stres, ciltteki yağ oranının azalması gibi etkenler sayılabilmektedir.

En yaygın neden ciltteki yağ oranının azalmasına bağlı olarak oluşmasıdır.  Burunda meydana gelen siyah noktalardan kurtulmanın birçok yolu vardır. Öncelikle cildin hijyenik bakımı ihmal edilmemeli cildin temizliğine büyük önem verilmelidir.

Cildin oksijen alması ciltte bulunan gözeneklere bağlıdır. Bu gözenekler kapalı olduğunda siyah noktaların oluşmasına sebebiyet vermektedir. Burun üzerinde bulunan siyah noktalar için parmak uçları ile peeling yapılabilir.

Peeling yapmak için aşırı derecede elle baskı yapılmasına gerek yoktur.

Orta bir basınç ile parmak ile yapılacak masaj ile siyah noktalardan kurtulmak mümkündür.

Burundaki siyah noktaların giderilmesi için siyah nokta bantları da oldukça etkili bir yöntemdir. Uygulaması kolay olan burun bantları her eczanede kolaylıkla bulunabilmektedir.  Siyah noktaların ortaya çıkmasındaki en büyük faktörlerden biri de sağlıksız beslenmedir.

Sağlıklı beslenerek vücut için önemli olan besinlerin alınması ile burunda siyah nokta oluşumu engellenebilir.

Özellikle bol miktarda su içmek siyah nokta oluşumunu engellemektedir. Aşırı yağlı ve şekerli yiyeceklerden de uzak durmak gereklidir. Şeker ihtiyacı sadece meyvelerden sağlanmalıdır.

 Burun üstündeki siyah noktalar bitkisel içerikli maskeler ile de temizlenebilmektedir.

Ev ortamında yapılabilecek maskeler ile cilt bakımı planlı bir şekilde yapıldığı sürece burunda bulunan siyah noktalar giderilebilecektir.

Özellikle elma sirkesi, yoğurt, limon suyu gibi bitki özlü gıdalar ile yapılacak maskeler hem cildi koruyacağı gibi hem de burun üzerindeki gözenekleri açacağından cildin oksijen almasını sağlayacaktır. Böylelikle siyah nokta oluşumunun önüne geçilecektir.

Tüm bu sayılan yöntemler siyah nokta oluşumunu gidermektedir.


Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım. Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu