Moda ve Kombin Önerileri

Bu Yılın En Son Moda Trendleri

27.10.2019
237
Bu Yılın En Son Moda Trendleri

Gün geçmiyor ki yeni bir akımla karşılaşmayalım. Bakımlı, yaratıcı ve eğlenceli hanımefendiler bu konuda oldukça başarılı.

Bunun yanı sıra geçmişte moda olan parçaları ustalıkla günümüze taşıyorlar.

Kendini ifade etmenin en güzel yollarından biri olan modanın en yeni trendlerini bu yazımızda sizler için derledik.

Barbie Pozu

Her ne kadar barbie pozu olarak çıkmış olsa da bizlerin aklına Yeşilçam’ın güzellerinden Banu Alkan’ı getiriyor. Bu akım ünlü oyuncunun zarif bir şekilde parmak uçlarında yürümesini akıllara getiriyor.

İşte tıpkı bir barbie bebek edasında parmak uçlarınızda yükselip verdiğiniz pozlar daha uzun boylu bir görünüme sahip olmanıza ayrıca daha uzun bir bacak boyu ve çıkık bir kalça efekti sağlamanıza yarayacaktır.

Bambi pozu

Bu poz sayesinde elmacık kemikleriniz doğal yollarla daha belirgin bir görünüm kazanacaktır. Bunun için ihtiyacınız olan sadece bir havlu.

Tıpkı duştan çıktıktan sonra saçlarımızı sardığımız gibi bu pozu verirken de saçlarınızı havluyla sarmanız yeterli.

Bu akımda yüzünüz ön planda olsa da boydan fotoğraflar da çektirebilirsiniz.

Eşofman Altı Topuklu Ayakkabı Modası

 

İlk olarak Jessica Simpson’ın üzerinde görülüp yoğun eleştiriler alsa da daha sonra yavaş yavaş kabul görüp birçok ünlünün stil tercihi olmaya başladı. Elbette bu akımı uygularken dikkat edilmesi gereken hususlar var.

Öncelikle seçilen eşofmanın kumaşının yapısı oldukça önemli. Penye yerine kadife ya da saten formlu eşofmanlar tercih edilmelidir.

Bir diğer husus da eşofmanın üzerine seçeceğiniz parçanın iddialı ve çarpıcı bir parça olması gerekmektedir.

Bel Çantası Modası

 

80’lerde oldukça popüler olan bel çantaları günümüzde yeniden moda olmaya başladı. Sokak modasını yakından takip edenlerin çok iyi bildiği bel çantaları şıklığın yanı sıra ellerin özgür kalmasıyla da oldukça kullanışlı.

Yalnızca gündüz ve sportif amaçla da kullanılmayan bel çantaları şık abiye elbiselerle kullanılabileceği gibi davetlerde de fark yaratmanıza yardımcı olacaktır.

Ters Bikini Modası

Bu akım da yeni çıkmış gibi görünse de aslında geçmişte pek çok kez kullanılmıştır.

Eski kullanım amacı yeni bir akım oluşturmaktan öte bikini iplerinin iz bırakmaması iken günümüzde plaj şıklığına cazibe kattığı gerçeği göz önüne alındığında ters bikini modası bu yaz sık sık karşılaşacağımız bir trend haline dönüştü.

Ters bikini modası sayesinde göğüsleriniz daha iri ve dik bir görünüme sahip olacaktır.

Gümüş Göz Makyajı

 

Son zamanlarda gri renk oldukça yaygın kullanılmaya başlandı. Kıyafetlerden ve saçlardan sonra gümüş rengi makyaj da göz kamaştırmaya başladı.

Fütüristik filmlerden aşina olduğumuz bu makyaj oldukça popüler olacağa benziyor. Elbette bu renk de diğer renklerde olduğu gibi herekse uygun olmuyor. Gümüş göz makyajı açık tenli ve sarışın hanımefendilerde daha göz alıcı oluyor.

Cam Tırnak Modası

 

Moda dünyasını son zamanlarda domine etmeye başlayan Kore bu trendi hayatımıza soktu. Bakım konusunda oldukça hassas olan Koreliler ilhamını pek çok yerden alıyor.

Cam tırnak modasının ilhamı ise deniz kulağından gelmektedir. Kore’de pek çok ünlünün manikürcüsü olan Eun Kyung Park tarafından tasarlanan göz alıcı tırnakların uygulamasından bahsedelim biraz.

Öncelikle tırnağa base coat uygulandıktan sonra istenilen renkte bir oje sürülüyor. Daha sonra cam tırnaklar için özel olarak üretilen ince kağıt şeklinde olan ürünler sürdüğünüz renkli ojenin üzerine koyuluyor.

En son olarak da üste top coat uygulanıyor. Böylece tırnaklarınızda hologramik bir görüntü oluşuyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.