Bu Yıl Modada Değişikliklere Gebe

Bu Yıl Modada Değişikliklere Gebe
2 Ekim 2018 tarihinde eklendi, 35 kez okundu.

Bu yılın modası bize ufak değişiklikler ile geliyor. Bu sezonda eski diye tercih etmediğiniz, annenizin kazakları babalarınızın büyük gömlekleri oldukça değerlenecek. Bu yüzden bir kıyafetinizi atmadan önce tekrar düşünün.

Bu sezonda da geriye dönüşler sıklıkla görülecek. Kıyafet tasarımlarında sıklıkla 80’lerin esintisi esecek. 80’lerin bol sweetleri, bol kazakları, büyük gömlekleri geri dönecek. Hiçbir sezon değerini kaybetmeyen kovboy çizmeleri bu sezon da bizlerle beraber olacak.

Hem eteklerle hem de pantolonlarla sıklıkla kombinlerimizde kullandığımız kovboy çizmelerini bu sezon da bol bol göreceğiz.

Hangi Renkler Daha Ağırlıklı Kullanılacak?
Bu sezonda pastel tonlarına, doğa tonlarına geri dönüş olacak. Sezonun hâkim renkleri kiremit, kahverengi, koyu yeşil, haki yeşil, koyu sarı hardal tonları ve açık bej ve kahve tonları ağırlıklı olacak. Özellikle kiremit rengini sevmeyenler için kötü haber; bu yıl üretilen kazakların birçoğu kiremit kızıl tonlarında olacak gibi görünüyor.

Kırmızı tonlarında, açık kırmızılar değil de daha çok bordoya giden koyu kırmızılar hâkim olacak. Mavi için de daha çok bebek mavisi gibi pastel ağır tonlar tercih edilecek.

Yazın cıvıl cıvıl renklerinden sonra pastel tonlar biraz daha ağır gibi gelse de oldukça güzel parçaların sergileneceği bir sezon bizi bekliyor.

Kat Kat Giyineceğiz
Bu sezondaki parçalardaki en değişik ayrıntı, kıyafetlerin çoğunun katmanlı oluşuydu. Parçalar kat kat üstüne giymişsiniz gibi görünüyor. Tişörtün üzerine ceket, ceketin üzerine daha kalın bir ceket gibi farklı tasarımlar var. Çiçek ayrıntıları göze çarpıyor.

Daha çok yaz aylarının cıvıltısından esinlenerek kullandığınız çiçek desenleri kış sezonunda da hâkim olacak. Kazakların, bluzların bir kısmına nakış şeklinde işlenmiş çiçek figürlerini sıklıkla göreceğiz. Kürkler ise her sezon olduğu gibi bu sezon da yerini koruyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git