Kombin Önerileri

Bu Sezonun Trendi Kısa Topuklu Botlar Nasıl Giyilir?

En Doğru ve Güzel Kısa Topuklu Bot Kombinleri

kisa topuklu bot trendi 1 mini | Moda Ve Kombin Önerileri

Sezonun trendlerine değinmeye devam ediyoruz.

Bu sezonun ayakkabı trendi de kısa topuklu sivri burun bot modelleri.

Bu yazımızda sizlere, kısa topuklu botların nasıl kombinleneceği giyileceği hususunda bilgiler paylaşacağız.

zbaffc1444384501617 | Moda Ve Kombin Önerileri

Sonbahar sezonunun en çok dikkat çekecek bot modeli  kısa topuklu sivri burun botlar. İnce veya koni şeklinde, sivri burun olarak karşımıza çıkan kısa topuklu bot modelleri sezonun yeni trendi arasında.

Tabii bu kısa bot modellerini kendimize en uygun şekilde seçmeliyiz. Kısa bacak boyunuz varsa  botun bitiş ağzının genişliği ve bitiş noktası oldukça önemlidir. Yanlış seçim yaptığınız takdirde bacak boyunuz daha kısa gözükür.

Kısa Botlar Nasıl Giyilir? Kısa Bot Kombin Önerileri

kisa topuklu bot trendi 3 mini | Moda Ve Kombin Önerileri

  • Tayt- bot kombini, kadınlar tarafından çok tercih edilenler arasında. Aynı şekilde tayt gibi vücudu saran pantolon modelleri de botlarla birlikte oldukça kullanılmaktadır. Bacak boyunuz kısaysa, giyeceğiniz taytın rengi ile botun rengi aynı olursa bacak boyunuz daha uzun gözükecektir. Eğer taytınız kısaysa ve botla tayt arasında ten renginiz gözüküyorsa mutlaka tayt ile aynı renkte çorap giyin. Çünkü gözüken ten, bacak boyunuzu kesecektir.
  • Kısa botlar, tozluklarla ve uzun çoraplarla da çokça kullanılmaktadır. Fakat kısa boya sahipseniz tozluklar bileklerinizi kalın göstereceği için bacak boyunuzu keser ve daha kısa gözükürsünüz. Dolayısıyla tozlukları uzun boylu kadınların tercih etmesi daha doğru olacaktır.
  • Dar bir kotun altına kısa bot kombini giyecekseniz ya botun başladığı yerden kotun paça boyunu kesin ya da kotun paçasını kıvırın. Biliyorsunuz ki kotun paçalarını kıvırmak son zamanlarda popüler. Fakat burada da bazı noktalara dikkat etmelisiniz. Paça boyunu çok geniş olarak kıvırırsanız boyunuzun kısa, bileğiniz kalın görünmesine neden olur.

Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım. Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir