Bu Moda Trendlerinin Hangi Amaca Hizmet Ettikleri Bilinmiyor

Bu Moda Trendlerinin Hangi Amaca Hizmet Ettikleri Bilinmiyor
10 Kasım 2018 tarihinde eklendi, 121 kez okundu.

 

Moda son derece önemli olan bir endüstri. Birçok insan bu işten ekmek yiyor. Bunun için yeni yeni trendlerin insanların karşısına çıkması son derece normal. Zira tüketime dayalı olan bir dünyada insanlarda trend bağımlılığı olduğu da  aşikar. Üstelik yediden yetmişe herkeste. Ama moda trendleri içinde dönem dönem öyle ürünler insanların karşısına çıkıyor ki, insanlar şaşırmaktan kendisini alamıyor. Hatta giyenlere de insanlar bir o kadar şaşırıyor ve baka kalıyor. Yazının başlığında da ifade edildiği gibi neye hizmet ettiği belli olmayan moda akımları bunlar.

İşte bu akıl tutulması da olarak da adlandırılan trend ürünlerden bazılarının neler olduğuna bakalım isterseniz. İki farklı renkte olan çizmeler bir dönem son derece moda idi. Bir ayağında pembe, bir ayağında yeşil olan çizmeler. Duyda inanma modunda idi sanki.  Yırtık olan külotlu çoraplar için denebilecek çok şey aslında. Mini bir eteğin altından görülen çoraplar için söylenebilecek çok söz yok. Keza kalça kısmını açıkta bırakan Jean pantolonlar için de.  Erkek modasına baktığımızda bir dönem kadınlarda oldukça zarif feminen görünmesine olanak veren dantel gömlekleri görülüyor ki bunu da anlamak oldukça zor.

Gelelim diğer trend olan ürünlere. Plastikten yapılan pantolonlar, kürkten yapılan sandaletler, tüylü sutyenler, elbise etek altına giyilen pantolonlar, dahası hayal bile etmek zor olsa da üst üste giyilen pantolonlar, pantolon gibi giyilen çizmeler, tayt biçiminde olan çizmeler, korse mini etekler, aşırı bol gömlekler, kazaklar, tulumlar, lateks çoraplardan yapılan ayakkabılar, eski kotlardan imal edilen çizmeler, gündelik yaşama akseden sığır çobanı giysileri, bir döneme damga vuran topuklu spor ayakkabılar, transparan taytlar ve de ters kotlar. Ama bu listeyi uzatmak mümkün.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git