Bu Meyveler ile Cildinizi Güzelleştirin

Bu Meyveler ile Cildinizi Güzelleştirin
2 Ağustos 2018 tarihinde eklendi, 36 kez okundu.

Cildinizi Güzelleştirici Meyveler Nelerdir?

Harika ve güzel bir cilde sahip olmanın sırrı elbette dengeli ve güzel bir şekilde beslenmekten geçer. Günümüzde insanlar daha güzel bir cilde sahip olabilmek için çeşitli kozmetik ürünlere haddinden fazla paralar veriyorlar. Bazı ilaçlara başvuruyorlar ve bunlara ek olarak çeşitli maskeleri deniyorlar.

Hatta öyle ki piyasaya bir göz atsanız yüz güzelleştirebilmek için yüzlerce maske tarifi görürsünüz. Peki bunlardan hangisini deneyeceksiniz?

Veya sağlıklı ve ışıldayan bir cilde sahip olmanın yolu maskelerden, ilaçlardan ve kozmetik ürünlerden mi geçiyor? Hayır.

Beslenme ve Güzellik İlişkisi

Sadece beslenmenize dikkat ederek muazzam bir cilde, harika bir yüze sahip olabilirsiniz. Sizler cildinizin ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri almadıktan sonra yüzlerce ilacı kullansanız ne fayda?

Biraz mantıklı olalım. Şimdi cildinizi birkaç ay içerisinde çevrenizdekiler tarafından da hayranlık duyulacak bir cilde çevireceğiz.

Güzel Bir Yüz İçin Cilde Yararlı Meyveler

Güzel bir yüze, muazzam ötesi bir cilde sahip olabilmeniz için sıralayacağımız besinlere kesinlikle dikkat etmelisiniz.

Ananasın Cilde Yararları:

Bu meyve özellikle de cildiniz için paha biçilemez bir çeşit meyvedir. Genellikle sıcak bölgelerde büyüyen ananas cilt sağlığı ve güzelliği açısından çok değerlidir. Ananas içerisinde kalsiyum, C ve B vitaminleri bol miktarda bulunmaktadır.

B vitamini cildinizi tazeler, yeni cilt hücrelerinin oluşmasına büyük katkı sağlar. C vitamini de kolajen oluşumuna büyük oranda katkı sağlamaktadır.

Yine ananas içerisinde yer alan demir, cildinizin parlak ve ışıldak gözükebilmesine yol açar.

Yine kalsiyum da cildinizi güzelleştirme konusunda oldukça etkilidir ayrıca saçlarınıza da büyük faydası vardır.

Ananas içeriğinde yer alan bromelin, cildinizin kurumasını ve dökülmesini büyük oranda engellemektedir ve yine cildinizdeki kolajenlerin de zamanla hasar görmesine büyük oranda engel olmaktadır. Yine yaşlanma belirtilerini de ananas büyük oranda geciktirmektedir.

Ahududunun Cilde Yararları:

Ahududu son derece lezzetli olan özellikle meyve dediğimizde akla ilk gelen meyvelerdendir. İçerisindeki bileşenler ise B1, B2, C ve A vitaminleridir. A vitamini açısından da cildinize çok faydalıdır. A vitamini cildinizin pürüzsüz, parlak ve son derece beslenmiş görünmesini sağlamaktadır.

C vitamini de hem kolajen açısından faydalıdır hem de cildinize sıkı bir görünüm sağlamaktadır.

Armudun Cilde Yararları:

Kış mevsimlerinde son derece rahat bir şekilde denk gelebileceğiniz armut ise içerisinde bulunan C vitamini ile beraber cildinizi güzel bir şekilde sıkılaştırmaktadır.

Armut meyvesinde bulunan beta karoten bileşeni de yine yüzünüzün canlı görünebilmesine olanak sağlamaktadır.

Yine armut bir yönüyle de diğer meyvelere göre üstündür. İçerisinde yer alan alfa arbutin bileşeni cildinizdeki lekelerin oluşumlarını yok eder.

Çileğin Cilde Yararları:

Bu meyve de günümüzde cilde faydası pek bilinmeyen meyvelerdendir. Nasıl bilinmiyor? Genellikle çilek maskelerde tercih edilmektedir.

Halbuki maskeye katacağınız çileği tüketseniz daha çok faydasını görürsünüz.

Çileğin içerisinde greyfurttan bile daha çok C vitamini vardır ve bu fonksiyonu sayesinde cildinizdeki kırışıklık probleminin önüne geçer.

Cildinizi temizler ve sivilce oluşmasını yok eder.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git