Yaşam

Belçim Bilgin Kimdir? Nereli Boyu kilosu yaşı kaç

Ünlü sinema ve dizi oyuncusu Belçin Bilgin kimdir?Yılmaz Erdoğan’ın eski eşi Belçim Bilgin nereli? Ünlü oyuncu ile ilgili merak edilen tüm detaylara yazımızın devamında ulaşabilirsiniz…

Belçim Bilgin Nereli?

Belçim bilgin nereli: Ankara’da dünyaya gelmiştir. Belçim Bilgin’in doğum tarihi 31 Ocak 1983’tür. 37 yaşındaki güzel oyuncunun Kürt kökenli olduğu bilinmektedir. Anne tarafından Mardin ve Batman baba tarafından Diyarbakırlıdır.

Borderline Kişilik Bozukluğu Nedenleri , Belirtileri Ve Tedavisi

Belçim Bilgin’in Hayatı Kısaca

Belçim Bilgin nereli
Belçim Bilgin nereli

Belçim Bilgin Ankara’da dünyaya gelmiş ilkokul yıllarında tiyatro ile ilgilenmeye başlamıştır. Belçim Bilgin’in eşi Yılmaz Erdoğan’dı. Çift daha sonra boşanmıştır.Yılmaz Erdoğan ile tanıştıktan sonra Sıfır Kilometre filminde yer alarak oyunculuğa adım atmıştır. Ardından Paris’e yerleşmek için okulunun dondurmuştur.BelçimBilgin’in boyu 1,70 cm’dir. Belçim Bilgin’in burcu kovadır.

Belçim Bilgin Önemli Olaylar

Ünlü ve güzel oyuncunun ismi kötü olaylara fazla karışmamıştır.

·         13 yaşındayken geçirdiği araba kazası sonucu ağır hasar almış ve 6 ay hastanede kaldıktan sonra oyuncu olmaya karar vermiştir.

·         Yılmaz Erdoğan ile ayrıldıktan sonra yapımcı Alfredo Di Blasio ile ilişki yaşamaya başlamıştır.Başarılı İnsan Kimlere Denir Başarılı İnsanların Ortak Özellikleri

Belçim Bilgin’in Kariyeri

Belçim Bilgin kilosu
Belçim Bilgin kilosu

Belçim Bilgin oyunculuk kariyerine ilk olarak Sıfır Kilometre filmi ile başlamıştır. Ardından Paris’e yerleşmiş ve Dol isimli filmde rol üstlenmiştir. 2006 yılında Hatırla Sevgili dizisinde Defne Gürsoy Karayel karakteri ile ekran karşısına geçmiştir. 2009 yılında Güz Sancısı isimli filmde Nemika karakteri ile rol almıştır. 2011 yılında Aşk Tesadüfleri Sever filminde canlandırdığı başrol ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Burada Deniz Usman karakterini canlandırmıştır. 2016 yılında Kördüğüm dizisinde başrolü oynamıştır. Aynı yıl Annemin Yarası isimli sinema filminde de yer almıştır. 2017 yılında Çember, 2018 yılında Cebimdeki Yabancı projelerinde yer almıştır. Ardından Rüzgar, Acı Kiraz, Room 5, Uzak Ara Eğlence gibi yapımlarda bulunmuştur. Güzel oyuncu en son Hekimoğlu dizisinde Selin Kurt karakterini canlandırmak için kabul edilmiştir.

Belçim Bilgin’in Eğitim Hayatı

Belçin Bilgin ilkokul eğitimini Salih Alptekin İlkokulu’nda, lise eğitimini Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi’nde tamamlamıştır. 2002 yılında Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde üniversite eğitimine başlamıştır. Burada Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünde eğitim almıştır. 

Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım. Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir