Bebek Sağlığı

Bebekte Tırnak Bakımı

Bebek Tırnağı Bakımı ve Bebek Tırnak Makası

Pek çok annenin tedirginlik duyduğu bir şey ilk tırnak kesimi, ama bebeğin tırnak bakımı da hem hijyenik açıdan önemli, hem de bebeğinizin kendi yüzünü çizmesinin önüne geçmeniz açısından.

Pek çok bebek uzun tırnaklı doğar.

Bu durumda yapmanız gereken çok bekletmeden tırnaklarını kesmektir. Bebeğin tırnakları kesilirken dikkat edilmesi gerekenler arasında tırnak makası seçimi ilk sıralarda.

Yetişkinler için olan tırnak makaslarını bebeğimizin minicik ellerinde kullanmak sakıncalı. Onlar için özel üretilmiş tırnak makaslarıyla tırnak kesim işlemini çok daha hızlı ve kazasız atlatmanız mümkün.

Bebeğin tırnakları kesilirken bir yardımcınız olması da çok işinize yarayacak çünkü bebeğin tırnaklarını tek başınıza kesmekte zorlanabilirsiniz.

Banyo sonrasında tırnakları kesmek çok daha kolay bu arada. Bebeğinizin banyosundan sonra biriniz havlu ile onu tutarken diğeriniz de tırnaklarını kesebilir.

Bu noktada sadece keseceğiniz tırnağın elini ya da ayağını çıkarmanız daha kolay olacak.

Bu durum diğer aliyle ya da ayaklarıyla sizi engellemeye çalışmasının önüne geçecektir.

Bebeklerin el tırnakları yuvarlak, ayak tırnakları oval kesilmeli. Bu sayede tırnak batmalarının önüne geçilir. Bu arada tırnaklarını kesseniz bile bebeğinize altı haftalık olana kadar eldiven giydirmeniz de fayda var.

Altı haftalıktan sonra ise çocuğunuzun kendini ilk keşfedeceği yerler olan ellerini saklayacak eldivenler giydir memelisiniz ki bebeğiniz organlarını tanısın ve dünyayı keşfetmeye başlasın.

Ayrıca tırnak makasları bebekler için özel olarak seçilmeli.

Trim Tot’s Bebek Tırnak Makasları bu konuda iyi olarak gösterilebilir.

Bebeğinizin sağlığı için tırnak kesimi çok önemli, korkmayın ve ertelemeyin.

Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım. Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir