Moda ve Kombin Önerileri

Bebek Kıyafeti Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

05.08.2017
326
Bebek Kıyafeti Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bir yerden bebeğiniz için kıyafet satın alırken hangi unsurlara dikkat etmeniz gerektiğini açıklıyoruz.

Öncelikle bir annenin bebeği için tercih etmesi gereken giysi modeli çocuğun hareket kabiliyetini kısıtlamamalıdır. Çocuklar özellikle de bebekler sürekli bir şeyleri araştırmak, keşfetmek isterler.

Bu yüzden de adeta yerlerinde durmazlar. O halde bir bebek için kıyafet seçilirken o bebeğin rahat edebileceği bir kıyafet seçilmelidir. Bu yüzden biraz rahat, bedeni ayarlanabilen kıyafetler alınmalı.

Özellikle ilk zamanlarda bebek için genellikle kullanılan ve en uygun bulunan kıyafet bebek tulumudur. Çıtçıtlı body, çorap ve  şapkalar, tişörtler de bebek tulumunun dışında kullanılabilecek giysiler arasındadır.

Ancak şu unsura dikkat edin; Bebekler çok çabuk fiziksel gelişim gösterirler. İşte bu yüzden bebeğe çok fazla kıyafet almak yerine az ve öz kıyafet almanız hem bebeğin hem de sizin yararınıza olacaktır.

Bir bebeğin cildinin nefes alması da oldukça önemlidir. Bebek için kıyafet alırken buna da dikkat edilmelidir. Naylon ile karıştırılmış hava almayan kıyafetler çocuğu hem bunaltacak, hem de cildinin nefes almasını oldukça zorlaştıracaktır. Ancak pamuklu ve çocuğun cildinin hava alabileceği şekilde tasarlanmış kaliteli giysiler çocuğun hem huzurlu olmasını, hem de cildinin havalanmasını sağlar.

Bebeği kaşındıracak giysilerden de uzak durulmalıdır. Her ne kadar bazı kıyafetler bebeğinizin üzerinde çok şirin duracak olsada o kıyafetlerin yapısının çocuğu kaşındırmaması, sağlığına olumsuz etki göstermemesi gerekli. Aynı zamanda çocuğun altını alırken de bir problem yaşatmamalı, altını değiştirirken kolaylık sağlayacak şekilde olmalıdır.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.