Moda ve Kombin Önerileri

Bebek Hırkası Modelleri ve Bebek Hırkası Yapılışı

14.11.2019
726
Bebek Hırkası Modelleri ve  Bebek Hırkası Yapılışı

Kız ve Erkek Bebek Hırkası Modelleri ile Yapılışı Anlatımı

Örgü örmek insanların stres atmasına yardımcı olan ve bu yüzden çokça tercih edilen bir rahatlama şeklidir.

Bazı insanları örgü örmek daha çok sıkıp bunaltsa da genel kanıya baktığımız zaman örmek kişinin kendi yapabileceği en kolay rahatlama yoludur. Hamile annelerin en büyük sorunu ev ortamında ve ya kendinden kaynaklı strestir.

Strese giren hamile bayanlar ya da anneler , anneanneler örgü ile rahatlayabilirler.

Tabi ki her örgü yapmanın nedeni stres değildir. Bazen ruhun rahatlaması da bu yolla sağlanabilir.

bebek-hirka-yapilisi             Kış aylarının soğuk olması sebebiyle kışın dünyaya gelecek olan bebekler için yazdan hazırlıklara başlanılır.Özellikle bebek hırka yapılışı bu alanda ilk akla gelen faaliyettir.

Hırka yapılışı için gerekli malzemeleri temin ettikten sonra – ki bunlar yün, şiş ya da tığ, makas gibi malzemelerdir- yapılan işlemler bebeğin cinsiyetine uygun ya da her iki cinsiyet içinde giyilebilen rengin seçilmesi ve modelin belirlenmesidir.

bebek-hirkaKız çocukları için boncuklu, fiyonklu, çiçek desenli, figürlü olan bu hırkalar erkek çocukları için daha sade bir görünüme sahiptir.Erkek çocuklarına daha çok şapkalı, takım elbise görünümlü ve ya örgüden kaynaklanan desenli hırkalar yapılabilir. Hırkalar isteğe bağlı olarak birden fazla renklerle de örülebilir.

Ören kişinin tercihi bu şekildeyse eğer birbiriyle uyumlu renkleri aynı anda ya da farklı yerlerde kullanması gerekir. Doğmamış bebek için önceden genellikle öncede hazırlanan bu hırkanın tahmini bir bebek büyüklüğünde hazırlanır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.