Bebek- Çocuk Sağlığı

Bebeğinizin Gelişimine Önem ve Destek Verin!

Bebek gelişimi her zaman önemli bir konu diye varsaydığımız bir konudur. Bu konuda bebeklerin yapabildikleri ve annelere tavsiye vererek konuyu sizlere sunmaktayım. Ay olarak bebek gelişimlerin de ise her annenin bu konuda  ise en büyük hatalarında çocuklarıyla iletişim kuramamaları ve onlara ilgisiz derece de davranmaları bebeğinin olumsuz bir şekilde gelişmesine neden olmaktadır. Bebekler hakkında pratik bilgiler

bebek | Moda Ve Kombin Önerileri
bebek

Bebek Gelişiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler!

Bebeklerimize kendimiz gibi bakmalı ve özen göstermeliyiz yoksa ne gelişimini tamamlayabilirler ne de sizin ile bir bağlantı kurabilirler. Bilindiği üzere ilk 6 ay anne sütünü bebeğinize mutlaka vermelisiniz yani bu iş zorunlu olarak yapılmalı diğer bir yandan ilk 6 aydan sonra bebeğinize ek gıda takviyelerinde bulunarak bu gelişim sürecini desteklemelisiniz.

Bebeklerimiz bizim için çok önemli, onların sağlığına veya herhangi bir yerine bir şey olsa hemen telaşlanır hastaneye koşarız. İşte nasıl hastaneye koşuyorsak bebeklerimizin büyüme evresindeki gelişiminde de dikkat etmemiz bazı şeyler var.

bebek resimleri | Moda Ve Kombin Önerileri
bebek resimleri

Örneğin sizlere bir önce ki yazımızda ”biberon alırken dikkat edilmesi gerekenleri” paylaştık ve biberonun gelişim süreci için ne kadar önemli olduğunu aksi taktirde yani yanlış biberon alındığında bebeğinizin artık anne memesinden vazgeçeceğini hatta süt veremeyeceğinizi sizlere söyledik.

Bu konumuzda ise sizlere bebek gelişiminde dikkat edilmesi gerekenleri paylaşacağız. Öncelikle anne sütümüzü doğru bir şekilde verdiysek ve bu süreç geçtiyse hemen ek gıda takviyesine başlamalısınız diğer bir yandan bebeğinizin mutlaka aşılarını yaptırıp bunların kontrolünü sağlamalısınız.

Bebeğiniz gelişim sürecinde eline bakteriler bulunduran şeyler alabilir, bebeğinizi bu tür zararlı nesnelerden korumalısınız yoksa bu nesneler kanserojen madde içerdiğinden cilt kanserine yakalanabilirler.

Bebek gelişiminde dikkat edilmesi gerekenleri sizler için paylaştık. Bir diğer yazımızda sizlere daha farklı bilgiler sunacağız, bizi takip etmeyi unutmayın.Yeni doğan bebek resimleri

 

Yeni doğan bebeğin gelişiminde yapılması gerekenler

bebek resimleri 2020 | Moda Ve Kombin Önerileri
bebek resimleri 2020

1.Ay:

  • Bebeklerinin en çok dikkat ettiği konu ise çevrede gerçekleşen olayları ve nesneleri tanımaktır. Sesleri duyabilir ve annenin sesini tanımakta zorluk çekmemektedir. Bu ayda ise annelerin en çok çocuğuna kendisiyle iletişim kurmalı ve şefkat ihtiyacına en çok gerek duyan aylardadır. Bu dönem de bebekler rahat bir şekilde başını dik tutamaz ve yastık yardımıyla oturturabilmektedir.

3.Ay:

  • Basşını dik tutabilir ve oyana buyana kendini yuvarlar. Artık nesneleri ve oyuncaklarını seçebilir bir hale gelir ve annelerin bu ayda ise neden-sonuç ilişkisi kurarak iletişim kurması hem bebeğinin beyin gelişimini destekler hem de arada ki sıkı bağ kuvvetlenmektedir.

6.Ay:

  • Kendi başına oturabilir ve artık bilmediği kelimeleri ses çıkartabilmektedir. Ses çıkartan oyuncakları daha çok oynar ve her zaman daha çok ilgisini çeker. Garip garip gülücükler atarak evi neşelendirmektedir. Bu dönem de ise annelerin en çok bebeğiyle artık daha fazla vakit geçirmeli ve anlamsız sesleri anlamaya çalışarak onunla sohbet kurarak her zaman daha gelişimi yüksek olmaktadır.
  • 6 aylık bebek gelişimi için ne yapılmalı

Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım. Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir