Saç Bakımı

Bayanlarda Saç Dökülmesini Önleyen Kürler

Birçok insanda doğal olarak saçların zayıf düştüğü dönemler olabilir. Erkeklerde hormonal ve genetik, bayanlarda metobolik ve hormonal bazı nedenlere bağlı olarak saç dökülmesi sorunu ortaya çıkabilir. Bunun yanında çinko demir ve bazı vitaminlerin de eksikliğinde kadınlarda saç dökülmesi sorunu ortaya çıkabilir.
Bu sorunun tedavisi için Doktor Ender Saraç evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz bayanlarda saç dökülmesini gideren bitkisel bir formül önermektedir.

bayanlarda saç dökülmesi

Saç Dökülmesini Önleyen Kür Ender Saraç

işte Ender Saraç’ tan Saç Dökülmesi için bitkisel formül:
** 1 tatlı kaşığı tatlı badem yağı,
** yarım tatlı kaşığı hint yağı,
** 1 tatlı kaşığı susam yağı,
** 2 ampul E vitamini,
** 2 ampul bepanten

Saç Dökülmesini Önleyen Kür Hazırlanışı

Bütün malzemeler ılık olacak bir şekilde, bir kabın içerisinde karıştırılır. Bu karışım daha önce 2-3 dakika subuharına tutulmuş saç derisine nazik hareketlerle yedirilir. 10 dakika boyunca yumuşak bir masaj yapılır. 1 buçuk 2 saat geçtikten sonra saçınız, yumuşak bir şampuanla yüzeysel olarak yıkanır. (yani yağın fazlası saçınızda atılır) Daha sonra saçınız soyalı veya doğal saç kremiyle hafifçe nemlendirilir.

Son durulama ise aşağıda tarih ettiğim bitkisel formülle yapılır.
Son durulama için bitkisel şampuan formülü: 1 litre suyun içerisinde, birer çorba kaşığı adaçayı, biberiye, at kuyruğu, ısırgan ve 2 çay kaşığı lavanta kaynatılır.

Demlenmesi için 4- 5 dakika bekletildikten sonra süzülür ve elde edilen karışım içi 10 litre su dolu olan bir bidona aktarılır. Bidondaki su 1 hafta 10 gün durulama suyu olarak kullanılabilir.

Ender Saraç: Bitkisel saç bakımı kürü

Doktor Ender Saraç, bitkilerin gücüne inanan ve bu gücü çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanıyor. Bugün sizlerle Ender Saraç’tan saç dökülmesine karşı ve parlak, hacimli saçlara sahip olmanızı sağlayacak evde hazırlayabileceğiniz bir mucize formül paylaşacağım.
İşte Ender Saraç’tan saç bakımı:
1 tatlı kaşığı susamyağı
1 tatlı kaşığı tatlı bademyağı
1/2 tatlı kaşığı hintyağı
2 ampul Bepanten
2 ampul E vitamini

Bitkisel Saç Bakımı Kürü Tarifi

Bütün malzemeler ılık olacak şekilde bir kabın içerisinde karıştırılır. Bu karışım, önceden 2-3 dakika su buharına tutulmuş olan saçlı deriye, avuç içiyle ve yumuşak hareketlerle yedirilir.stresten kaç dökülmesine ne iyi gelir

cropped-sac-dokulmesi-tedavisi

10 dakika kadar yumuşak bir masaj yapılır. 1,5-2 saat kadar saçlı deriye emdirildikten sonra oldukça yumuşak bir şampuanla, saçı aşırı zorlamadan yağın fazlası akıtılır.

Gerekirse hafifçe ikinci bir şampuan daha yapılır. Daha sonra saçlar soyalı veya doğal saç kremleriyle hafifçe nemlendirilir. En son durulama ise aşağıda tarif edilen bitki özlü suyla yapılır.

Son durulama için karışım tarifi: 1 litre suyun içerisinde, birer çorba kaşığı adaçayı, ısırgan, biberiye, atkuyruğu ve 2 çay kaşığı lavanta kaynatılır. Özlerini vermeleri için 4-5 dakika bekletildikten sonra süzülür ve elde edilen su yaklaşık 10 litre suyla dolu bir bidona aktarılır.

Bidondaki su, bir hafta, on gün kadar son durulama suyu olarak kullanılabilir.


Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım. Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu