Kombin Önerileri

Bana Hangi Gözlük Yakışır?

Özellikle yaz aylarında kullanmaktan vazgeçemediğimiz, hatta kış aylarında da çantamızda bulundurduğumuz gözlükler, kıyafetlerimizle kombinlediğimiz en önemli parçalardan. Böyle olunca eskilerinden sıkılıp hemen bir mağazanın yolunu tuttuk. İçeriye girdik. Mağaza çalışanına sorduğumuz ilk soru şu:” Sizce bana hangi gözlük yakışır?” Havalı görünmek için yapılması gereken şeyler neler hep birlikte bakalım. Modayı da işin içine katmak gerekiyor tabi.

  1. Yuvarlak Yüz: Alın ve çene hemen hemen aynı genişlikteyse yuvarlak bir yüze sahipsiniz. Gözlük seçiminde yuvarlak çerçevelerden uzak durmanız gerekli. Kare veya dikdörtgen biçiminde çerçeve seçimiyle kendinize uygun gözlüğü bulabilirsin.
  2. Oval Yüz: Alın ve çene darsa ve yanaklarınız geniş ise oval yüzlüsünüz. Gözlük seçiminde çok şanslısınız. Çünkü kare, dikdörtgen, yuvarlak çerçeveli olarak istediğinizi tercih edebilirsiniz.
  3. Kare Yüz: Geniş alınlı ve geniş yanaklara sahipseniz, çene ve alın genişliğiniz de orantılı ise uygun gözlük seçimiyle yüz hatlarınızı yumuşatabilirsiniz.
  4. Kalp Yüz: Alın kısmı çeneye göre daha genişse ve çene” V” şeklinde ise kalp şeklinde bir yüze sahipsiniz. Geçen senenin trendi, kedi gözü şekline benzeyen gözlükler tam da sizin için. Üstelik bu sene de moda olmaya devam ediyor. Her mağazada mevcut.

Bizden bütün ipuçlarını aldın. Seni en havalı gösterecek yeni moda gözlüğü nasıl bulacağını öğrendiysen eğer şimdi seçim sırası sende.


Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım. Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu