Erkek Modası

Bakımlı Olmayı Seven Erkeklere Öneriler

Kişisel temizliğinize önem verin:  Bakımlı olmak istiyorsanız ilk önce temizliğe önem vermekle başlamalısınız. Burada temizlikten kastımız sadece kıyafetler değil elbette.

Değindiğimiz nokta komple vücut temizliğidir. Buna dikkat ederseniz kendinizi de daha iyi hissedersiniz.

  • Vücudunuzda yağlanma varsa bu yağlardan kurtulun: Erkeklerin en büyük sorunlarından biri de yağlanma oluşumudur. Özellikle karın bölgesinde oluşan yağlar, erkeklerin fit görünmesini oldukça engeller. Hem görüntü açısından hem sağlık açısından bu yağlardan kurtulmalısınız. Erkekler daima formda olmalıdır.
  • Günde en az 20-25 dakika spor yapın: Gün içerisinde yoğun olabilirsiniz ama bu yoğunluk spor yapmanıza engel teşkil etmemekte. Spora az da olsa zaman ayırmalısınız. En azından yatmadan önce yapacağınız 20-25 dk spor, size eminim çok iyi gelecektir.
  • Gözaltı morluklarınız varsa bu morluklardan kurtulun: Uzun çalışma sonucu ve geçirdiğiniz stresli günlerden sonra göz altlarınızda morluklar oluşur. Bu morluklardan kurtulmazsanız bakımsız görünürsünüz. Bunun önüne geçebilmek için gözaltı kremleri ile  bakım yapmalısınız.
  • Teknolojik tıraş makineleri kullanın: Hoş bir görünüm elde etmek için tıraşınız önem arz etmektedir. İyi bir tıraş yapmak istiyorsanız yenilenen ve teknolojik tıraş makinelerini kullanın.
  • Tıraş sonrası bakımınızı yapın:  Tıraş olduktan sonra cildiniz kurur. Aynı zamanda kıl dönmesine rastlanır. Bunları ortadan kaldırmak için  her tıraş sonrasında cildinize bakım uygulamalısınız.

  • Ter kokunuzun önüne geçin. Mutlaka deodorant ve parfüm kullanın.
  • Haftada bir ense saçlarınızı toparlatın.
  • Burun ve kulaklarınızda kıllar varsa bunları acilen yok edin.
  • Tırnaklarınızın içi simsiyah olmasın. Tırnak bakımına da önem vermelisiniz.

 


Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım. Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu