Takı & Aksesuar Modelleri

Bahar Ayına Özel Bayanlara Güzel Takılar Nasıl Yapılır ?

Baharın güzelliğini ve bilhassa rengarenk temasını üstüne yansıtmak istiyorsanız kesinlikle bu bahara hususi kadın şık takı tasarımlarını incelemelisiniz.

Çoğu zaman yaz mevsiminin habercisi kabul edilen bahar mevsiminde birazcık sanki yazlık giysilere ağırlık verilmesinden ötürü takı modelleri kolye yada bilezik olarak verilmiş.

Bunların yanında ise küpeler olmak suretiyle halhal gibi yüzükler de trend olması sebebi ile  en fazla sevdiğiniz takı çeşitlerini yaratma şansınız bir hayli yüksek .. Malum modellerin takı içerikli olması en fazla boncuk , taşlar , inciler gibi kurdeleler bir arada kullanılmaya çalışılmış.

Örneğin el işleri ve örgü danteller ile de bir fazla garip olmakla birlikte şıklığı sergileyen takılara da sizleri ulaştıracaktır.

Hem spor hem de günlük tarzda kullanabilmek amacı ile en kolay tasarım bence kurdele yada misina ipi üstüne boncuk işlemelerden oluşan kolyeler muhteşem bir görünümü yakalamakta. Ağır takılar için ise inci işlemeler ile uygulanan yada iğne oyaların harikalığını sergileyen modeller bilhassa hususi günlerin olmazsa olmaz takısı haline dönüşecektir.

Bahar mevsiminde çiçekler göz önünde görülmesinden ötürü her çiçek yada gül motifi renk vererek zenginliği kazandıracak ve gözlere güzel duyu güzellikler ile muhteşemliği yaratacaktır. bu iğne oyalarını ise iki değişik şekilde değerlendirmek mümkün olacaktır. Şu şekilde ki birincisi bir tek oyalar ile top yekün hazırlanan ve örülen takılardan elde edilenler ikincisi ise oyaların bir fazla aksesuar ile beraber dizayn edilerek elde edilenler …

 

Mesela bir fazla renklerden olan örgü ipliklerini şeritler halinde bir araya getirin ve saç örgüsü olarak örün. Salkım saçaklı olması için ise ya zincir yada gene örgü iplikleri ile saçaklar oluşturarak uç kısımlarına boncuklar yerleştirin. İşte bu kadar kolay.  Görmüş olacaksınız ki bir hayli kolay ve bir o denli da şık tasarıma imza atmış olacaksınız. Buna benzer şu demek oluyor ki bir fazla aksesuar mağazalarından elde edebileceğiniz minik objelerden de yaratıcı fikirleriniz ile  takıları yapmak mümkün. Sözgelişi ufak objelerden , süslemelerden değişik olmakla beraber kendinize özgü takılara sahip olmanız mümkün olacaktır. Mesela hayat ağacından oluşan kolye üstüne isterseniz nazar boncuklarını ilave edebilir ve böylece nazarlık anlamında bir kolyeyi yapma imkanını elde etmiş olabilirsiniz. Kısaca bahara özgü takılarınızı hem baharı yansıtan hem de siz değerli üyelerimizin zevkine hitap edecek özellikler de yapabilmek için bir tek yaratıcı olmanız ve el becerileriniz yardımıyla uygulamanız mümkün olacak.


Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım. Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu