Yararlı Bitkiler

Bağırsak Tembelliğine ve Şişkinliğe iyi Gelen Bitkisel Formüller

Günümüzde bağırsak tembelliği birçok insanı etkileyen bir sağlık problemidir. Bağırsak tembelliği problemi olan kişiler uzun süre tuvalete gidemezler, karınları şişer ve buna bağlı olarak psikolojik yönden de etkilenirler.
Ancak bağırsak tembelliği sanıldığı kadar büyük bir sağlık problemi değildir.

Bağırsak tembelliğine iyi gelen birçok formül vardır. Bu yazımızda sizlerle bağırsak tembelliğine nelerin iyi geldiğini paylaşacağız.

Bağırsak tembelliğine ne iyi gelir?

1. formül : Her öğünden önce 1 çay kaşığı zeytinyağı içiniz.
2. formül: Bol miktarda kayısı tüketin buna ek olarak kayısı kompostusu ve tatlı erik kompostosu tüketebilirsiniz.
3. formül : Semizotu bağırsakları çalıştırmada çok büyük bir rol oynamaktadır. Eğer yapabiliyorsanız her gün bol miktarda semiz otunu çiğ olarak tüketebilirsiniz. Eğer çiğ olarak semizotunu yiyemiyorsanız, 1 kasenin içine bol miktarda çiğ semizotu koyup onu yemeye çalışınız.

Şişkinliğe Ne İyi Gelir?

Hazımsızlık ve karın şişkinliğinin temel sebebi hatalı beslenmedir. Özellikle hızlı yemek yiyen kişilerde karın şişkinliği sorunu çokça görülür.
Yanlış beslenmenin dışında stres de karın şişkinliğine yol açan faktörlerden bir tanesidir. Yoğun stres altında olan kişilerde hazımsızlık problemi sıkça görülür.
Açıklamamızı yaptıktan sonra yazımızda sizlerle karın şişkinliğine nelerin iyi geldiğini paylaşmak istiyorum.

Şişkinliğe iyi gelen bitkisel formüller:

1- Bir su bardağı sıcak suyun içine 2 çorba kaşığı kadar limon suyu ve 1 tatlı kaşığı kadar süzme bal eklenir. Her yemekten sonra bu karışımı içiniz.
2- Bir su bardağı kaynayan suyun içersine 1 kahve kaşığı kadar anason ilave edilip 10 dakika demlenmesi beklenir. Ardından bu çayı süzerek yemeklerden sonra içebilirsiniz.
3- 4 bardak suyun içine 1 çorba kaşığı kadar adaçayı ve 1 tatlı kaşığı kadar kurutulmuş papatya ilave edilir. Kaynattıktan sonra süzülen bu çayı günde 3 kez olmak üzere birer çay bardağı içiniz. (Not: Hamileyseniz bu kürü uygulamayın.)
4- 1 çorba kaşığı kadar havuç tohumunu havanda iyice eziniz. Ezdiğiniz havuç tohumlarının üzerine 1 çorba kaşığı kadar süzme bal ilave ederek yemeklerden sonra az az yemeniz karın şişliğine iyi gelecektir.

Son yıllarda en çok görülen sağlık sorunlarından biri bağırsak kanseridir. Bağırsak kanseri özellikle Akdeniz ülkelerinde yaygın olan bir hastalıktır. Dünyada bu hastalığın en çok görüldüğü ülke Yunanistandır. Bunun sebebi ise, Yunanistan’ ın dünyada en fazla et tüketen ülke olmasıdır.
Bu yazımızda bağırsak kanserine ne iyi gelir, hangi bitkiler bağırsak kanserinin oluşmasını engeller sorusuna cevap bulmaya çalışacağız.

İşte İbrahim Saraçoğlu bağırsak kanserini önleyici bitkisel formül:

Bu kürü hazırlarken kullanacağınız 3 adet orta boy patatesi, eğer kirli ise soğuk suda yıkayınız. Daha sonra bu patatesleri soğuk ve klorsuz suda kaynatmaya başlayın. Patatesler çatlayıncaya kadar kaynatın. Haşlama işlemi bittikten sonra patateslerin ılımasını bekleyiniz.
Patatesler suyun içinde ılıdıktan sonra içeceğiniz sadece haşlama suyudur. Patateslerin haşlandığı suyu tülbent yardımıyla süzünüz. Haşladığınız patatesin kendisi ve kabukları yenilmeyecektir.

Bir aylık bir süre içinde haşlanmış patates suyunu haftada 3 kez bu şekilde uygulayınız:
1. gün 1 su bardağı,
2. gün 2 su bardağı,
3. gün1 su bardağı içilir.
Öğle yemeklerinden 1 saat önce içerek bu kürü 1 ay kullanarak sonlandırın. Sonraki aylarda bu 3 günlük kür, ayda 1 defa uygulanır. Her defasında taze olarak bu kürü hazırlamak durumundasınız.
Üç günlük kürü 1 seferde hazırlamamalısınız. Tek seferde hazırlarsanız kür etkisini göstermeyebilir.
Sağlıklı günler dileriz.


Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım. Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu