Sağlık

Bağırsak Solucanı Nasıl Tedavi Edilir

Bağırsak solucanları nedir?

Bağırsak solucanları; tenyalar, yuvarlak solucanlar ve kıl kurtları olarak 3′ e ayrılabilir.
Tenyalar, 7-8 metreye kadar uzayabilen, halk arasında şerit diye bilinen bir canlıdır. İyi pişmemiş etler aracılığla insana geçer. Şerit olan kişide karın şişliği, bulantı ve iştahsızlık görülür. Bağırsak normal çalışmaz ve sinir sistemi bozukluğu baş gösterir.

Bağırsak solucanlarının bitkisel tedavisi:

Tenyaları düşürmek için ne yapmalı?

– 1 çorba kaşığı eğrelti otu, 2 su bardağı suda çay gibi demlenip 15 dakika arayla aç karnına birer su bardağı içilir.
– 1 litre sıcak suya, 1 yemek kaşığı kekik konulup 15 dakika demlenir ve süzülür. Sabahları aç karnına 1 bardak, gün boyu toplam 4 bardak tüketilir.
– İnce rendelenmiş 200 gr. havuç, sabahları aç karnına yenir. Öğleye kadar bir şey yemez. Öğle ve akşam yemeklerinden 20 dakika önce yüzer gram yenir. 5-6 gün boyunca havuçlar yenilmeye devam edilmelidir.

Yuvarlak solucanlar 10-20 cm boyunda olup genellikle 3-10 yaşındaki çocuklarda görülür. Karın şişliği, karın ağrısı ve zayıflama görülür.

Bağırsak Solucanı Tedavisi için:

1 su bardağı sıcak suya 1 tatlı kaşığı papatya konulup 10 dakika demlenip süzülür. Yemeklerden 1 saat önce günde 3-4 bardak içilir.

Kıl kurtları, 3-4 mm boyunda olup gözle zor görülen ufak kurtlardır. Geceleri uykusuzluk, sinir bozukluğu, baş dönmesi, apandisit bölgesinde ağrılara sebep olur.

Tedavisi:
Sabahları aç karnına 250 gram çilek yenilir. Öğleye kadar başka bir şey yenmezse şifa olur. Rahatlayana kadar buna devam edilmelidir.

Kaynak:
Kozmik bilim ışığında şifalı bitkiler kitabı
Prof. Dr. Ahmet Maranki


Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım. Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu