Diyet ve Zayıflama

Bacaklar Nasıl İnceltilir? Bacak İnceltme Hareketleri

Eğer kalın bacaklarınız varsa ve bunlardan şikayetçiyseniz  egzersizlerle ve doğru diyetlerle istediğiniz bacaklara sahip olabilirsiniz. Buna ulaşabilmek için kararlı ve düzenli olmalısınız.

Aynı zamanda doğru hareketler yapmalısınız. Sizlere bu yazımızda bacakları inceltme konusunda bazı bilgiler paylaşacağız.

Bacak inceltmek için özel egzersiz ve hareketler

  • Sebze ve meyve ağırlıklı beslemenizi öneririz. Mevsimine göre her sebze ve meyveyi tüketebilirsiniz. Fakat meyve tüketirken içinde bulunan şekerden dolayı porsiyonlarınızı az tutun.
  • Yağları eritebilmek için karbonhidrat ağırlıklı beslenin. Fakat günlük yağ alımınızın 30-40 gramı geçmemesine özen göstermelisiniz. Dengeli beslenmek de yağları eritmek konusunda oldukça önemlidir, sadece spor yeterli kalmamaktadır. Eğer et yiyecekseniz ve bu ette çok yağ varsa ilk önce bu yağlarından arındırın, daha sonra da haşlama ve ızgara olarak tüketin. Yağı ne kadar azaltırsanız, vücudunuzdaki yağlar da zamanla gidecektir.
  • Ağır sporlardan uzun durun. Onun yerine kendinizi yormayacak hafif sporları tercih edin. Çünkü ağır hareketler bacaklarınızı inceltmek yerine kalınlaştırabilir.
  • Yürüyüş yaparak da bacaklarınızı inceltebilirsiniz. Özellikle de parmak uçlarınızda yürürseniz bu sizin için daha faydalı olacaktır. Bu sayede kaslarınız daha çok çalışmaktadır ve yağ yakımı da bir hayli hızlı olur.
  • Sadece bacaklarınızın zayıflamasını istiyorsanız bacak egzersizlerine yönelin. Her gün 20-30 dk bacak hareketlerine ayırmanız bile sizin için çok yararlı olacaktır.

Bacak İnceltme Hareketleri

Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım. Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir