Aşk & İlişkilerSağlıkYararlı Bitkiler

Ametist Taşı Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Ametist Taşı Nedir?

Ametist Tasi | Moda Ve Kombin Önerileri
Ametist Taşı


Sertlik derecesi 7 olan Ametist taşı renkleri oldukça etkileyici bir renge sahiptir. Asya ve mısırda mühür olarak kullanılmış olan Ametist taşı günümüzde takı ve süs eşyası olarak kullanılmaktadır. Kötü enerjiyi yok etmeye olanak sağlayan taş yunan mitolojisinde sarhoş etmeyen taş olarak bilinmektedir. Sarhoşluk etkisini ortadan kaldırdığına inanılan bir taş olması sebebiyle arkeolojik kazılarda sıklıkla karşılaşılmaktadır. Doğal bir taş türü olan Ametist taşı mor renge sahiptir. Şarap kadehlerinde sarhoşluğu engellemesi amacıyla kullanılmıştır. Ametist taşı ile ilgili yunan mitolojisinde birçok mitos bulunmaktadır. Tene temas etmesi gerektiğine inanılmaktadır. Bu şekilde vücutta ki kötü enerjinin kolaylıkla emileceği düşünülmektedir. Pozitif enerji vermeye yardımcı olan Ametist taşının birbirinden farklı özellikleri ve faydaları bulunmaktadır. Huzur taşı olarak bilinen taşın etki gösterebilmesi için doğal olması gerekmektedir. Piyasada bulunan ve Ametist  taşı olarak satılan birçok taş mevcuttur. Fakat doğal olmayan Ametist taşı herhangi bir etkiye sebep olmayacağı için alınırken dikkat edilmelidir.


Ametist Taşı Özellikleri

Ametist Tasi rengi nedir | Moda Ve Kombin Önerileri
Ametist Taşı rengi nedir


•Rahatlatıcı etkiye sahip doğal bir taştır.
•Meditasyon için sıklıkla tercih edilmektedir.
•Öfke yatıştırılmasına yardımcı olarak öfkenin kontrol altına alınmasına yardımcı olur.
•Özellikleri incelendiğinde en güçlü taşlardan biridir.
•6. Hissin kuvvetlenmesinde, çakraların açılmasında önemli bir rol oynamaktadır.
•Çevreye pozitif enerji yayarak negatif enerjiyi emmektedir. Buna bağlı olarak kararma görülebilir.
•Pozitif enerjisi huzur vericidir.
•Tene temas etmesi durumunda etkisini daha hızlı göstermektedir.
•Kuvars ailesinin bir üyesi olan Ametist taşı başak burcunun taşı olarak bilinmektedir.
•Kabus görmemek için kullanan kişilerin sayısı oldukça fazladır. İnanışa göre kötü enerjiyi uzak tuttuğu için kabus görülmesine de engel olmaktadır.
•Taşın olumlu etki yaratması için sıklıkla kötü enerjiden arındırmak için temizlenmesi gerekmektedir.Ametist Taşı Bakımı Nasıl Yapılır?

Ametist Tasi rengini nereden alir | Moda Ve Kombin Önerileri
Ametist Taşı rengini nereden alır


Etkileyici bir renge sahip olan Ametist taşı kullanım şekline göre temizliğe ihtiyaç duymaktadır. Takılarda çok sık tercih edilen bir taş olması ve tene temas etmesi negatif enerjinin hızla çekilmesine olanak sağlar. Bu sebeple taş da kararmalar görülebilir. Kararmanın yok olması için 7 ile 10 saat arasında dinlendirilmesi gerekmektedir. Bu durum bazen yeterli olmayacağından temizliğine dikkat etmek gerekmektedir. Kararan veya uzun süre kullanılan Ametist taşı içerisinde yoğun enerji birikeceği için faydalı olmayacaktır. Taşın birbirinden farklı temizleme şekilleri mevcuttur. Bunlardan ilki ve en çok tavsiye edileni kuru toprağa gömülmesidir. Toprağın negatif enerjiyi yok etme özelliği herkes tarafından bilinmektedir. Bu şekilde taşın içerisinde bulunan kötü enerjide toprak tarafından emilerek taş temizlenecektir. Bir gün toprakta bekletilmesi temizlenmesi için yeterli olacaktır. Bir diğer temizleme şekli ise temiz sudur. Taşın temiz bir su içerisinde yarım saat kadar bekletilmesi kötü enerjiden arınmasına olanak sağlayacaktır. Eğer taş gözenekli bir yapıya sahip ise dış fırçası ve katı bir sabunla da temizlenebilmektedir. Bu işlem sırasında taşa olabildiğince nazik davranılması gerekmektedir. Ametist taşı nereden satın alınır

Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım. Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir