Moda ve Kombin Önerileri

Akneleri Gideren Doğal Bitkisel Formüller

08.05.2019
269
Akneleri Gideren Doğal Bitkisel Formüller

Sivilce ve Akneleri Gideren Tonikler ve Formüller

Özellikle ergenlik döneminde akneler vücutta sıklıkla görülür. Ergenlik dönemi dışında da bazı insanlarda sık sık görülen akneler kimi zaman önemli bir iç hastalığın sebebiyken kimi zaman da bazı besinlerin olumsuz etkilerinden insan vücudunda görülmektedir.
Biz de bu yazımızda gençlerin önemli sorunlarından biri olan akneye değinelim dedik.
Akneye iyi gelen temizlik toniğini sizinle paylaşmak istiyorum.
Akneye iyi gelen tonik:
Gerekli malzemeler:
1 yemek kaşığı kadar meyankökü,
1 adet limon suyu,
1 yemek kaşığı kadar aynısefa çiçeği,
Bir buçuk su bardağı kaynar su
Akne gideren bitkisel formül nasıl hazırlanır?
Yukarıda saydığım malzemeleri kaynar suyun içinde 30 dakika kadar bekletin. Daha sonra süzün. Geniş bir kaba bu çayı koyun. Daha sonra başınızı havluyla kapatıp 2 dakika kadar bekletin. Bu çayın buharı aknelere iyi gelir. Bu işlemi bir gün içinde 5-6 kez uygulayabilirsiniz.

Akneli Cilt için bitkisel formül

Akneli ciltler için bitkisel temizleme sütü
Yoğurt içeren yumuşak etkili bir cilt losyonu, tekeli cildi pürüzsüzleştirir, Antimikrobiyal özelliği olan tıbbi nergis ve kekik ciltte lekelere sebep olan bakterileri temizler. Karakafes ise iyileşmeyi hızlandırır.
125 ml az yağlı yoğurt
12 5ml su
1 çorba kaşığı kuru tıbbi nergis
1 çorba kaşığı kuru kekik
2 çorba kaşığı kuru karakafes yaprağı
Bütün malzemeleri ağzı kapalı bir cam kavanozda karıştırın. Karışımı bir gece buzdolabında dinlendirin. Süzdükten sonra tekrar şişeye doldurup bir hafta buzdolabında bekletin. Cildinizi temizlemek için, ılık suyla nemlendirin. Bir parça pamuğu temizleme sütünde ıslatarak cildinizi nazikçe silin. Cildiniz iyice temizlenene kadar bu işlemi devam ettirin. Cildinizi ılık suyla temizledikten sonra tonik veya nemlendiriciyle cildinize masaj yapın.

Akneye iyi gelen tonikler ile Sivilcelerden nasıl kurtulurum

Sivilceli ve yağlı cilde sahip olan birçok insan, çeşitli kozmetik ürünler kullanarak bu problemin üstesinden gelmeye çalışır. Bazı kozmetik ürünler insan cildine zarar verir, bazıları ise bu sorunun üstesinden tamamen gelemez.
Bu yazımızda sizlerle yağlı ve sivilceli ciltleri nasıl normal haline getirebileceğinizi paylaşacağız.
İşte sivilceli ciltler için doğal bir formül:
2 tane limonu tertemiz yıkayın. Daha sonra bu limonların kabuklarını soyup, küçük küçük parçalara ayırıp, yarım çay bardağı suyun içerisinde 5 dakika boyunca bekletiniz. Daha sonra limon kabuklarını suyla beraber robota verip pürü haline getiriniz. En son olarak temiz bir şekilde yıkadığınız cildinize bir pamuk yardımıyla bu kremi sürüp, birkaç dakika bekleyin. Son olarak yüzünüzü temiz olarak yıkayıp, temiz bir havluyla silin. Burada dikkat etmeniz gereken bir nokta da yüzünüzün nemini korumanız. Bunu da nemlendirici kullanarak sağlayabilirsiniz.
Büyük bir oranda C vitamini ihtiva eden limon cildinizin hücrelerini yenilemekte, cildinizi canlı bir görünüm kazanmasına katkı sağlamaktadır.

Ergenlik sivilcelerinden nasıl kurtulurum

Ergenlik döneminde çıkan sivilceler, ergenin psikolojisini olumsuz yönde etkiler. Ergen yüzündeki sivilcelerden dolayı dışarı çıkmak istemez, sosyal ilişkilerden kaçınır, ergenin kendine olan güveni bu sivilceler nedeniyle düşer. Kısaca ergenlik dönemi sivilceleri gencin psikolojisini alt üst eder. Ergenlik döneminde çıkan sivilcelerin psikolojinizi bozmasına izin vermemek sizin elinizde. Gençler her daim kafanızı allak bullak eden ergenlik sivilcelerinden nasıl kurtulacağınızı bu yazımızda sizlerle paylaşacağız. Yüzünüzde çıkan her ergenlik sivilcesi için doktora gitmenize gerek yoktur. Aşağıda vereceğimiz formüller yardımıyla ergenlik sivilcelerinden kurtulabilirsiniz.

Ergenlik sivilcelerinden kurtulmanın yolları:

Aspirin yardımıyla sivilce yok etme:
1 adet aspirini un gibi ufaltana kadar ezin. Az miktarda su yardımıyla asprini krem kıvamına getirin. Daha sonra bu kremi sivilceli yerlerinize sürün. Bir kaç dakika krem sivilceli bölgenizde kalsın. Son olarak yüzünüzü sabunla yıkayın. Bu formülü sivilceleriniz yok olan kadar uygulayın.
Zeytin yağı ve tuz yardımıyla sivilceleri kaybetme
“Yüzüm zaten yağlı, bir de zeytin yağı yüzüme sürersem iyice sivilcelerim artar” diyeceğiniz tahmin edebiliyorum. Ancak durum hiç de sandığınız gibi değil. 3 yemek kaşığı zeytin yağı ile, 4 yemek kaşığı tuzu karıştırıp krem yapın. Bu kremi yüzünüze yayın. 2-3 dakika geçtikten sonra yüzünüzü ılık ve sabunlu suyla yıkayıp durulayın. Bu işlemi haftanın 2-3 günü tekrarlayın. Göreceksiniz ki sivilceleriniz git gide azalıyor.
Diş Macunu Sivilceleri Kurutuyor
Bazılarınızın yüzünde koskocaman sert, sarı renkli sivilceler olabilir. Bu sivilceleri diş macunu yardımı işe yok edebilirsiniz. Nasıl mı ? Öncelikle sade bir diş macunu bulmalısınız. Diş macununuz sade olacak, bembeyaz olacak. Daha sonra gece yatmadan önce bu macunu, sivilcenizin üstüne sürün, yatın. Sabah uyandığınızda sivilcenizin kuruduğunu göreceksiniz. Ancak hassas bir cilt yapınız varsa diş macununu yüzünüze kesinlikle sürmeyin. Diş macunu hassas ciltleri tahriş edebilir.

Ergenlik dönemindeki gençlerin en büyük ortak sorunlarından birisi de yüzde çıkan sivilcelerdir. Bu sivilceler ergenin psikolojisini olumsuz yönde etkilediği gibi, ergenin tkendine olan güvenini kaybetmesine yol açabilecek niteliktedir.
Bugün bu gençlerimiz için Ahmet Maranki’den sivilceleri yok eden şifalı bitkileri sizinle paylaşacağm:
** 1 bardak suya 10 gram taze veya kuru ceviz yaprağı konur. 10 dakika kaynatıldıktan sonra sivilcelerin üzerine pamuk yardımıyla sürülür.
** Taze sinir otu yaprakları ezilir. Krem kıvamında sivilcelerin üzerine sürülür.
** Sabun otu adı verilen bitkinin kökü kaynatılır. Bu bitkinin kökünün suyu yardımıyla sivilceli bölgeler yıkanır.
** Marul sıkılarak, çıkan suyla sivilcelerin üzerine üzerine masaj yapılır.
** 3 bardak suyun içine 20 gram marul doğranarak 2 saat boyunca kaynatılır. Çıkan suyla sivilceli bölgeler ovalanır.
** Civanperçemi otu 5 dakika, kaynatılır. 15 dakika bekletilip, 15 dakika bekletilip, günde bir kaç defa sivilcelerin üzerine masaj yapılır.
Kaynak:
Kozmik bilim ışığında şifalı bitkiler kitabı
Prof. Dr. Ahmet Maranki

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.