Yararlı Bitkiler

Ahmet Maranki Ülser ve Ülseratif Kolit Formülleri

Ülser için formüller: Ahmet Maranki
Bugün sağlık köşemizde mide ülseri ve bu hastalığın ahmet maranki tarafından öneriler bitkisel tedavisi hakkında bir şeyler karalamaya çalışacağız.
Öncelikle ülser nedir?
Ülser midenin iç yüzeyinin deforme olmasıdır. Daha da açık bir ifadeyle midenin iç yüzünün yara olmasıdır.
Peki Prof. Dr. Ahmet Maranki ülser tedavisi için bizlere neler önermektedir?

ulser | Moda Ve Kombin Önerileri
ülser

İşte Ahmet Maranki’ nin ülser tedavisi için bitkisel formülleri:

** Çiğ olarak sıkılan patates her sabah içilmelidir. Bunun yanında çiğ olarak sıkılan beyaz lahana da ülsere karşı iyi bir ilaçtır.
** Ülsere karşı, taze havuç suyu iyi bir ilaç olarak nitelendirilebilir. 1 bardak taze havuç suyu (en fazla günde 2 çay bardağı) ülsere iyi gelir.
** Reflü hastalığı için 1 bardak ılık inek sütü, yudum yudum içilmelidir.
** Ülser ağrılarını dindirmek için; şerbetçi otu, kantoron, meyan kökü, pelin otu gibi bitkileri bir araya getirip bir çay demleyerek günde 3-4 bardak içebilirsiniz.
** 3 su bardağı suyun içerisine ezilmiş veya parçalanmış bir tatlı kaşığı civan perçemini , kantoronu ve meyan kökünü koyarak bu çayı 20 dakika boyunca demleyiniz. Bunu sabah, öğle ve akşam vakitleri aç karnına tüketiniz.
** 400 gram keten tohumunu toz haline getirerek, bunu balla macun şekline gelene dek yoğurunuz. Oluşan macuna 30-40 gün boyunca devam ediniz.
** 1 su bardağının içerisine, yarım fincan patates suyu, 1 tatlı kaşığı lahana suyu ve 1 tatlı kaşığı bal koyunuz. Bardak tam doluncaya kadar su ekleyerek bu karışımı aç karnına 1 buçuk 2 ay boyunca içiniz.
Kaynak : Ahmet Maranki

mide ulseri nedir | Moda Ve Kombin Önerileri
mide ülseri nedir

Ülseratif Kolit için bitkisel formül: İbrahim Saraçoğlu

Chron ve Ülseratif kolit durumunda Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu Ülseratif kolit ve chron hastaları için karanfil kürünü öneriyor. Karanfilin bu hastalıklara iyi geldiğini belirten Saraçoğlu, karanfil kürünün tarifini aşağıdaki gibi veriyor.ülser bitkisel tedaviler

ulserin cesitleri | Moda Ve Kombin Önerileri
ülserin çeşitleri

Ülseratif kolit için bitkisel Formül:

Sabah kahvaltısından 15-20 dakika önce 8-9 tane karanfil çiğnenmeden oda sıcaklığında bir su yardımıyla yutulur. Aynı günün öğle öğününden 2 saat sonra 8-9 adet karanfil 1-2 yudum oda sıcaklığındaki suyla yutulur. Ilık su veya sıcak suya ilave edilerek içilmemelidir. Bu belirtilen küre en fazla bir hafta devam edin. 1 ay sonra şikâyetlere bağlı olarak haftada birkaç kez bu kür uygulanır. Kullanılacak karanfilleri yutmadan önce ortadan ikiye bölüp suyla yutmak daha etkili bir sonuç verecektir. Ancak havanda ezerek daha faydalı olur türünden düşünceleri kafanızdan silin. Havanda döverseniz bu kürün etkisi yok olacaktır.
Ülseratif kolit ve chron hastalıkların kullanabileceği başka bitkisel formüller de vardır. Zamanı geldiğinde diğer kürleri de sitemizden paylaşacağız.ülserin çeşitleri nelerdir ?

ulser bitkisel tedaviler | Moda Ve Kombin Önerileri
ülser bitkisel tedaviler

Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım. Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir