Moda ve Kombin Önerileri

Ahmet Maranki: Selülit Eriten Formül

30.04.2019
262
Ahmet Maranki: Selülit Eriten Formül

Vücudu İncelten-Sıkılaştıran Bitki Yağları Nelerdir?

Vücudunun sıkılaşmasını, ince, narin bedene sahip olmayı kim istemez ki. Özellikle bayanlarda görülen cildin gevşemesi ya da bir hamur gibi olması, doğumlardan, hızlı bir şekilde alınıp verilen kilolardan oluşabiliyor. Bayanlarda oluşan selülitler erkeklerde oluşan selülitlere göre çok daha yumuşak oluyor hal böyle olunca da vücudun sarkması kaçınılmaz oluyor.
https://www.modakentim.com olarak bu konuda sizlere faydalı gelecek, vücudunuzu inceletecek-sıkılaştıracak bitkisel yağların neler olduğunu araştırdık.

İşte selülit gideren, vücudu incelten ve sıkılaştıran bitkisel yağlar:

Portakal Yağı, Limon yağı, Greyfurt Yağı: Turunçgillerden bu 3 meyvenin yağları vücuttaki selülitleri gideren cildi sıkılaştıran yağlardır.
Lavanta Yağı: Lavanta yağı yağ yakıcı etkisiyle bilinen bir yağdır.
Kakao Yağı: Bu yağ özellikle doğumlardan sonra, hızlı alınıp verilen kilolardan sonra işe yarayan bir yağdır. Vücutta oluşan çatlakları kapatıcı etkisiyle ön plana çıkan bu yağı da kullanabilirsiniz.
Biberiye Yağı: Biberiye bitkisi metabolizma hızlandırıcı etkisiyle bilinen bir bitkidir. Bu bitkiden elde edilen biberiye yağı ise, cildi sıkılaştırır, yağ yakar.
Yasemin Yağı: Yasemin çiçekleri çok güzel kokusuyla bilinir. Yasemin çiçeklerinden elde edilen yasemin yağı ise yağ yakıcı, selülit giderici bir yağdır.
Buğday Yağı: Buğday yağı da ciltte oluşan pürüzleri yani çatlakları giderici bir yağdır.
Fındık Yağı: Fındık yağını çoğu kişi yemeklerde kullanmaktadır. Ancak bizim burada bahsedeceğimiz fındık yağı, cildi sıkılaştıran selülitleri gideren bir yağdır.
Kekik Yağı: Çok hızlı yağ yakmasıyla bilinen bu bitkisel yağ uzmanlar tarafından fazla kullanılması tavsiye edilmeyen bir yağıdır.

Az hareket ve hatalı beslenmenin neden olduğu selülitler günümüzde çok sık görülen estetik bir sorundur. Erkeklerde selülit daha çok göbek bölgesinde görülürken, kadınlarda kalça, karın civarı ve kolların pazu diye tabir edilen üst bölgelerinde daha çok görülür. Kadınlarda daha çok rastladığımız selüliti eritmek bir çok bitkisel hap ve bitkisel kürler uygulanır. Bunlar; Ananas hapları, papaya hapları, enginar hapları, zencefil hapları vs… gibi haplardır. Bu hapların diyet yaparak ve düzenli bir sporla selülitleri eritebilirsiniz.
Hiç bir bitkisel kür selülitleri tek başına yok etmeye yeterli değildir. Ancak yeşil çay, biberiye çayı, mısır püskülü, zencefil, rezene çayı, maydanoz, zerdeçal, kereviz sapları ve mercanköşk selülite iyi gelir. Bunlarla beraber günde 2- 3 litre ılık su içmek de selülit için faydalıdır. Selülitlerinizi eritmek istiyorsanız, beyaz un, şeker, kırmızı et ve alkol gibi besin maddelerini tüketmemelisiniz.

Şimdi size selülit eriten bitkisel formülü veriyorum:

Yarım tatlı kaşığı susam yağı,
Yarım kahve kaşığı portakal yağı,
4-5 damla biberiye yağı,
10 damla kekik yağı,
Bu malzemeleri iç içe koyup karıştırıp, hafifçe ısıtınız. Bu karışımın sıcaklığı vücut ısısına denk olmalıdır. Karışımı ısıttıktan sonra selülit olan bölgelerinize sürünüz. Karışımı vücudunuza iyice yedirdikten sonra, banyoya girerek, lifle vücudunuz kızararana 10-15 dakika selülitli bölgelerinize masaj yapın.
Yağlanmış bölgelerinizi mutfak streçi sarararak egzersiz yapıp, ter atmanız gerekmektedir. En az yarım saat terletici hareketler yapmanız gerekmektedir. Bu işlem tamamlandıktan sonra banyoya girerek temizlenebilirsiniz.
Bu işlemi 3 haftada 1 kez yapmanız öneriliyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.