Diyet ve Zayıflama

Ahmet Maranki Kiraz Diyeti: Kiraz Detoksu

Uzun zamandır ne televizyon programlarına çıkan ne de gazetelerde yazılarına rastladığımız Prof. Dr. Ahmet Maranki bu günlerde sessizliğini kiraz ve kayısı detoksunu açıklayarak bozdu. Ahmet Maranki temmuz ayının 5,6 ve 7 sinde (ayın dolunay evresi) kiraz detoksunu, 20, 21 ve 22 temmuzda ikinci kiraz detoksunu öneriyor.

Kiraz detoksunu nasıl yapacağınızı araştırdık ve sizinle paylaşmaya karar verdik. İlk olarak temmuzun 5 inde başlayacağınız kiraz detoksunu verelim.
Kiraz Detoksu 5, 6, 7 Temmuz
* Kahvaltıda 3 bardak bitki çayını ihmal etmeyeceksiniz. Bunun yanında kilonuz 60 ve 70 kg arası ise kahvaltıda 500 gram, Eğer 70 kilodan ağırsanız 1000 gram kiraz tüketeceksiniz.
* Kahvaltıdan sonra öğlen saatlerinde ise aynı şekilde kilonuz 60 ve 70 kg arası ise kahvaltıda 500 gram, Eğer 70 kilodan ağırsanız 1000 gram kiraz tüketeceksiniz.
* Akşam gün battıktan sonra: kilonuz 60 ve 70 kg arası ise kahvaltıda 500 gram, Eğer 70 kilodan ağırsanız 1000 gram kiraz tüketeceksiniz.
3 gün sürecek kiraz detoksu uygulamasında yapmanız gerekenler her öğünde 3 fincanda az yeşil çay veya karabaş, kantaron ve ada çayından herhangi birini tüketmeniz. Bununla beraber arındırılmış, alkali sulardan en az günde 1 buçuk 2 litre içmelisiniz. İçeceğiniz bitki çaylarının içine ise sadece çiçek balı eklemelisiniz.

Kiraz diyetini uygularken seçeceğiniz kirazların rengi sarımtırak olmalı. Kirazlar çok iri olmamalı yani hormonsuz olmalıdır.
Bir diğer önemli uyarı ise kiraz detoksuna başlamadan 3 önce kırmızı et, kızartma, tavuk eti, konsantre gıda, siyah çay, beyaz ekmek gibi gıdalardan uzak durmalısınız.

Bu şekilde detoksun etkisini artırabilirsiniz. Bu uyarı iki detoks arasında kalan zaman dilimi için de geçerlidir.

2. kiraz detoksu 20, 21 ve 22 temmuz tarihleri arasında yapılacaktır. 2 detoks programı 1. programın aynısıdır. 20 temmuzdan başlayarak 23 temmuza kadar bu detoks programı uygulayarak temmuz ayında vücudunzu arındırmış olacaksınız.
Bu yazı tavsiye niteliğindedir. Uygulanmasında ortaya çıkacak sorunlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. Bu diyeti doktorunuza danışmadan uygulamayınız.


Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım. Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu