Cilt Bakımı

Ahmet Maranki Cilt Sıkılaştırıcı Bitkisel Kür

Bugün sizlerle Prof. Dr. Ahmet Maranki’nin cilt maskesini paylaşacağım.
İşte Prof. Dr. Ahmet Maranki‘nin eşsiz cilt bakımı ve cilt sıkılaştırıcı maskeleri:

** 2 yemek kaşığı yulaf unu, 2 yemek kaşığı rendelenmiş limon kabuğu, ve 6 yemek kaşığı dolusu buğday kepeği iyice karıştırılıp,biraz su eklenerek lapa haline getirilir. Bu karışımla yağlı ciltler 2-3 dakika boyunca temizlenir. Sonra bolca ılık suyla yıkanır.

** 1 yumurta sarısı, yarım tatlı kaşığı zeytinyağı ve 1 tatlı kaşığı dolusu havuç suyu iyice karıştırılır. 15 dakika boyunca yüzde kalan karışım daha sonra bol suda yıkanır.

** Soyulmuş salatalıktan kesilen adet kalın dilim mikserde püre haline getirilir. 2 tatlı kaşığı elma sirkesi, 2 tatlı kaşığı susam yağı, 1 yumurta sarısı iyice mikserde karıştırılır. Yüze, boyna ve dekolteye uygulanarak 45 dakika bekletilir.

** Kabuğu soyulmuş elma rendelenip bir yemek kaşığı krema ile karıştırılır. Yüze boyna ve dekolteye uygulanarak 10 dakika bekletilir.

** 50g gram soyulmuş badem iyice dövülür. Bademlerin üstüne bir miktar ılık su konularak yoğrulur. Daha sonra karışıma 10 gram yulaf unu ve 10 gram portakal aroması katılır. 1 saat 15 dakika bekletilen karışım, üzerine biraz daha süt katılarak macun kıvamına getirilir.
Bu karışımı yüzünüze sürüp, yumuşak hareketlerle en az yarım saat devam ettirmeniz gerekmektedir. Daha sonra yüzünüzü bol suyla yıkamanız gerekir.

Cilt Sıkılaştırıcı Bitkisel Formül

Witch hazel (güvercin ağacı), civanperçemi ve ada çayı hafif etkili sıkıştırıcılardır.

Antibakteriyal etkisi olan nane de canlılık verir. Karakafes yaprakları cilt döküntülerini iyileştirir.
Cilt sıkılaştırıcı bitkisel formül için gerekli malzemeler:
250ml damıtılmış witch hazel (cadı fındığı)
2 tatlı kaşığı kuru civanperçemi
1 tatlı kaşığı kuru adaçayı
1 tatlı kaşığı kuru nane
1 tatlı kaşığı kuru karakafes yaprağı
Malzemeleri cam bir kavanozda karıştırın. Kapağını sıkıca kapatıp karanlık, ilik bir ortamda İki hafta demlendirin, Kavanozu her gün hafifçe çalkalayarak bitkilerin dibe çökmesini engelleyin. Süzün ve temiz bir şişede muhafaza edin. Bir parça kabuğu cilt sıkılaştırıcı bitkisel formülünüze batırıp yüzünüzü temizce silin.

Kaynak:
Kozmik bilim ışığında şifalı bitkiler kitabı
Prof. Dr. Ahmet Maranki


Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım. Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu