Abiye Elbise ModelleriKadın ModasıTesettür Modelleri

Abiye Üstü Eşarp Modelleri

Abiye Üstü Eşarp Nasıl Yapılır?

2020 şal bağlama teknikleri

Düğünlerde, özel günlerde ve davetlerde tercih edebileceğiniz kıyafetler sıralamasında ilk olarak aklımıza abiyeler gelir. Abiyeler de kullanım alanlarına göre kendi aralarında sınıflarına ayrılabilir. Özel günlerde kendinizi özel hissedeceğiniz kıyafetlerin modaya uygun kıyafetler olması da büyük önem arz eder. Çünkü gideceğiniz yere göre seçeceğiniz elbise değişiklik gösterebilir. Duruma göre ya daha ağır abiyeler seçersiniz ya da daha sıradan. Eğer tesettürlü bir birey iseniz seçeceğiniz abiye sınıfı biraz daha dar olacaktır ama isteğinizi karşılayacak abiyeler için de yardım alarak ve sonradan tamamlayacağız parçalarla güzel bir iş ortaya çıkartabilirsiniz.Abiye üstü eşarp  2020 modelleri

abiye türban bağlama

Son zamanlarda türbanlı kadınlar için de oldukça şık abiyeler tasarlanmaya başlandı. Buda türbanlı kesimi oldukça rahatlattı çünkü daha önceleri açık olan kısımları eşarplarıyla kapatmak zorunda kalıyorlardı ya da parça ilave etmek zorunda kalıyorlardı veya üstüne ceket uydurmak zorunda kalıyorlardı. Son dönemlerde tesettür firmalarının adeta bu konuda yarış haline girmeleri tesettürlü kesimi oldukça rahatlattığı söylenebilir. Abiye elbiselerde kullanılan eşarp türü tesettürlü bireylerde elbiseye uygun olup olmaması açısından çok önemli hatta elbiseyi tamamlayan en önemli ayrıntı olduğu söylenebilir.

 Abiye Üstü 

abiye üstü eşarplar

Eşarp bağlama modellerinde rahatlık son dönemlerde tercih edilen önemli bir husustur. Bu yüzden kullanacağınız bone ve iç başörtüsü de kıyafetinizin bir parçası olacağı için iyi seçimler yapmalısınız. Seçtiğiniz kıyafetlerin moda trendlerine uygun olması girdiğiniz ortamlarda gözleri üzerinize çekecektir. Abiyenin üzerine kullanacağınız eşarp kıyafetinizle uyumlu olmalıdır hatta kumaş benzerliği olması da bütünlük açısından önemlidir.

 Kullanılan Kumaş Türleri

Son dönemlerde kullanılan hayal tül kullanım rahatlığı açısından oldukça güzeldir. İsterseniz profesyonel yardım alabilirsiniz, isterseniz evde kendinizde yapabilirsiniz ayrıca açık kalan kısımları kapatmak veya elbiseyi tamamlamak için de kullanımı oldukça rahattır. Eskiden kullanılan sert eşarplar çok rahatsız edici olduğundan ve görsel açıdan çok güzel durmadığı için artık tercih edilmiyor.

En hızlı şal bağlama teknikleri

Abiye elbiseniz için tercih edeceğiniz bir başka kumaş türü de janjanlı şifondur. Bu kumaş abiye elbiseleri tamamlayan oldukça şık duran hatta bazen eşarbın yapılışına göre aksesuar gerektirmeyen bir kumaş türüdür. Hayal tüle göre yapımı biraz daha zor olacağından profesyonel yardım almanız daha iyi olabilir çünkü kayma ihtimali biraz fazladır. Eğer el alışkanlığı varsa evde kendinizde yapabilirsiniz.

Eğer sade bir elbise seçtiyseniz ve aksesuar kullanmak istemiyorsanız desenli veya desensiz ipek eşarp kullanabilirsiniz.

 Eşarp Üzerine Kullanılacak Aksesuarlar

kuaför şal bağlama modelleri

Öncelikle eşarbınızın üzerine kullanacağınız aksesuar kıyafetinizle uyum içinde olmalıdır. Ne kıyafetinizin önüne geçmeli ne de çok basit kaçmalıdır. Eğer çok taşlı veya boncuklu göz dolduran bir abiye tercih ettiyseniz eşarbınızda aksesuar kullanmamanız yerinde olacaktır ya da çok göze batmayan küçük bir aksesuar işinizi görebilir. Taç gibi kullanılan aksesuarlar daha çok sade kıyafetlerde tercih edilmelidir. Kıyafetle aksesuar birbirini tamamlamalıdır.


Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım. Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu