Abiye Elbise Modelleri

Abiye Giyimde Doğru Kumaş Seçimi

Çeşit çeşit elbiselerin içinde hangi kumaşlar abiyeler içinde tercih edilmeli ve hangi kumaşlardan dikilmeli biliyor musunuz?

Abiyelerin kumaşını belirleyen etken trendlerden ziyade giyileceği mevsimdir.

Abiye kumaşları nelerdir

Özel geceler için özel dikilen abiyeler için özel kumaşlar kullanılır. Bu kumaşları ise davetlerin olduğu mevsimler belirler. Yaz mevsiminde daha çok efil efil şifon abiye elbise modelleri  gibi hafif kumaşlı abiyeler kullanılırken, Kış mevsimin de daha çok pastel tonları kullanılır.

Abiye

Tafta abiye elbise modelleri ya da kadife abiye elbise modelleri gibi kumaşlar tercih edilir. Kumaş seçerken dikkat edilecek ikinci bir etken ise katılacağınız organizasyonun gerçekleşeceği mekan ve türüdür.

Örneğin düğün için abiye arayışında iseniz daha çok parlak yapıya sahip kumaşlar seçmelisiniz. Kumaşın yanında renkli süslemelerin de olması güzel olacaktır. Eğer mezuniyet töreni ve nişan gibi etkinlik için abiye bakınıyorsanız daha sade ve mütevazi kumaşlara sahip abiyeler tercih etmelisiniz. Sadece dantel süslemeye sahip abiye elbise modelleri de giyebilirsiniz.

Abiye kumaş isimleri

Modacıların en sevdiği kumaş türlerinden biri de ipek kumaştır. Kendisine özel abartısı olmayan parıltısı ile ideal bir kumaştır. Çok aşırı saten kumaşları tavsiye etmiyoruz. Sebebi ise vücuttaki fazlalıkları belli etmesidir.

Eğer saten abiye elbise modelleri tercih etmek istiyorsanız kalın saten kumaşları moda tasarımcılarının önerisi ile tercih edebilirsiniz. Saten kumaşların üzerindeki payet ve dantel süslemeler ile abiyeniz muhteşem duracaktır.

Emprime kumaş abiye elbise modelleri seçecekseniz renk olarak pastel tonların kullanıldığı desenlerin olduğu çarpıcı renklere sahip elbiseler tercih edebilirsiniz. Bu tercihler sonucunda çok şık olacağınıza inanıyoruz.

Abiye modelleri

Abiye tercihiniz dar kesime sahip bir model olacaksa, likralı özelliği olan kumaşlar seçmenizde fayda vardır.  Likrasız abiye kumaşı tercih ederseniz elbisenizde dar kesimli olduğu için vücut hatlarınızda kasılmalar meydana gelecektir.

Bu kasılmalarda yıpranmalara sebep olacak ve elbisenizi uzun süre kullanamayacaksınız. Ayrıca hareketli bir eğlence ortamında iseniz hareketinizi kısıtlayacaktır. Bunun için dar kesimlerde likralı abiye elbise modelleri seçmeniz yararınıza olacaktır.

Böylece daha zarif ve şık bir görünüm yakalayacaksınız.

Bu senenin trendleri arasında saten abiye elbise modelleri, ipek abiye elbise modelleri kadar bir sürü kumaş çeşidi bulunmakla beraber bu abiyelerin süs detaylarındaki işlemelerde dikkat çekiyor. Bu rengarenk abiyeler ile sizde şıklığı yakalayabilirsiniz.


Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım. Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu