Yaşam

90’lı Yıllarda Çocuk Olanların Bilip Özleyebilecekleri

Ah ah ne günlerdi, cümlesi tam da bu yazıya bakılırsa! 90’larda çocuk olanlar galiba en son sokakta çizgi oyunu oynayanlar, çelik çömlek oyunu oynayanlar, yerden yüksek oynayanlar, saklambaç oynayanlar şu demek oluyor ki özetlemek gerekirse son sokak oyunlarını oynayanlar oldu.

Şimdiki çocuklar da malesef bir apartman nesli, fazla acı fakat apartman daireleri içinde büyüyorlar ve teknoloji kurbanları olmuşlar. Resmi olmayan araştırmalara nazaran, şu demek oluyor ki tahminimize gore her 2 çocuktan bir kişi tabletle oynuyor ya da tablet sahibi, doğal olarak ki istisnai yoksulluk durumlarını görmezden gelirsek, o şekilde ki doğuda durumlar fazla değişik oluyor.

Bizim zamanımızda kısaca 90’larda çocuk olanların ise fazla iyi bilip özleyebileceği bazı şeyler var ki biz bunlardan hem galeri hem de video hazırladık. Bizce böylelikle bu yazımız sizin için kusursuz bir nostalji serüveni olacak. Mesela, tasolar ve Pokemon, Jetgiller ve Çakmaktaş Aileleri, Heidi, şeker kız Candy gibi çizgi film kahramanları yerini Pepe’ye falan bıraktı, fazla üzücü. Ruhsar dizisini ise izlemeyen yoktur aramızda diye tahmin ediyoruz.

Bakkaldan çatpat alıp taşla ezerek ses çıkarmak fazla tehlikeli görünse de hiç birimiz yara almadık, Çokomel ya da para çikolatalar ise vazgeçilmezlerimiz aralarında yer aldı. Kopya kağıdı ile desen çizip alta geçen mavi dokulu kopyası bizim için oyun gibiydi o şekilde zaman geçmeden yazıcıdan çıkartmazdık her şeyi.

Özetlemek gerekirse biz bir şeyleri son anlayan, son sıcaklığa şahit olmuş temiz çocuklardık, şimdiki nesil ise robot ve özenti yetişiyor ki malesef birbirini kıskandırıp, çocukça özendirmeye çalışmış olduğu şeylerden bile bu belli oluyor. Şimdi sizleri o Bir tek 90larda Çocuk Olanların Bilip Özleyebileceği Şeylerin görselleri ve videoları ile baş başa bırakalım ki nostalji rüzgarları yüzünüze essin.

Videoyu görüntülemek için lütfen aşağıdaki Youtube eklentimizin üstüne buradan siteye gidiniz.

Videoyu görüntülemek için lütfen aşağıdaki Youtube eklentimizin üstüne buradan siteye gidiniz.

Videoyu görüntülemek için lütfen aşağıdaki Youtube eklentimizin üstüne buradan siteye gidiniz.

Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım. Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir