Cilt Bakımı

40’lı Yaşlarda Cildinize Nasıl Bakmalısınız

40’lı yaşlar, kadınlar için ileri bir yaş olarak sayılır. Ve cilt yaşlanmasının net olarak gözlemlenebildiği bir dönemdir. Kadınlar kendilerini 30’lu yaşlarından sonra daha yorgun yaşlı ve cilt kırışıklıklarının yoğun olduğunu hissederler.

20’li yaşların sonundan itibaren oluşmaya başlayan minik kırışıklıklar daha derin görünmeye başlar. Bu da haliyle her kadını rahatsız eder, eski güzelliğini geri getirmeye yaşlanmayı yavaşlatmaya çalışır. 40’lı yaşlarda cildinize nasıl bakmalısınız da cildiniz fazla kırışmamalı, elastikiyetini korumalı aşağıdaki önerilerimizi dikkate alarak uygulayabilirsiniz.

1)Hyaluronik asit sizin en büyük dostunuz olmalıdır.

Cildimiz 25 yaşından sonra ihtiyacı olan hyaluronik asidi kendisi üretememeye başlar. Hyaluronik asit cildimize nem veren, esnek ve yumuşak olmasını sağlayan oldukça faydalı bir destektir. 30’lu yaşlardan itibaren cildinize takviye olarak bu asidi kullanırsanız cildiniz daha yavaş yaşlanacaktır. Satın aldığınız hyaluronik asidin içeriğine dikkat edin, yüksek oranlarda olanları tercih edin.

2)Cildinizi kuru bırakmayın.

Bir cildin kırışmasında en büyük etken, o cildin nemsiz ve kuru kalmasıdır. Kuruyan cilt gerilir ve tahriş olur. 20’li yaşlardan itibaren cildinize düzenli nemlendirici uygulamayı alışkanlık haline getirin. 40’lı yaşlarda ise daha yoğun ve su bazlı nemlendirici kremler, serumlar tercih edebilirsiniz. 40’lı yaşlarda cildinize nasıl bakmalısınız, sorusu için uzun vadede en faydalı olacak olan yöntem budur.

3)Cildinize ihtiyacından fazla ürün kullanmayın.

Cilt bakımı için çok çeşitli bakım ürünleri piyasaya sürülüyor, fakat gerçekten bu ürünlerin hepsine ihtiyacımız var mı büyük bir merak konusu. Cildinizi temel olarak; temizlemek, arındırmak, nemlendirmek için ürünlere ihtiyacınız var. Fazlasına bütçe ayırmayın, unutmayın ne kadar az kimyasal sürerseniz o kadar az yaşlanacaktır.

40’lı yaşlarda cildinize nasıl bakmalısınız sorusuna işinize yarayabilecek önerileri sıraladık. Unutmayın cildiniz en büyük organınız ona iyi bakmalısınız.


Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım. Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu