Erkek ModasıKadın ModasıYaşam

2021 DeFacto Mont ve Kaban Modelleri

Hepimiz 2020 yılına bir türlü anlam veremedik. Kış gelmek bilmedi diye söylenip dururken havalar artık keskin bir soğuk ile gelmeye başladı. Salgın döneminden de geçerken gündemimiz sürekli değiştiği için kışlık alışverişimizi de unuttuk. Çok zamanımızın kalmadığını belirtmekle birlikte, kendimiz ve sevdiklerimiz için en iyisini düşünmek zorunda olduğumuz şu günlerde giyimimize de çok dikkat etmemiz gerekiyor. Bunun için hem modaya uygun olması hem de bizi soğuklardan koruması kadar şık olması da çok büyük önem teşkil ediyor.

Dizustukabanmodel4 | Moda Ve Kombin Önerileri
Dizüstü+kaban+model4

DeFacto mont ve kaban modelleri 2020-2021 sezonuna da bomba gibi bir giriş yapıyor. Birbirinden şık ve soğuk geçirmez olmasıyla dikkat çeken bu modeller zarafetinize de zarafet katıyor. Pandemi döneminde dışarı çıktığımız mı var canım demeyin, çünkü uzun ömürlü olarak da kullanabileceğiniz bu modellere elbette ihtiyacınız olacak. Özellikle bu kış sadelik ön plana çıkıyor. Minimaliz yaklaşımın popülasyonu sürmeye devam ediyor diyebiliriz. Bu kış mont ve kaban modellerinin genelinde de bunu görüyoruz. Koyu renklerin çok önemli olduğu bu mevsimler de sadelikle birleşince gerçekten çok hoş bir görüntü ortaya çıkıyor.

Mont Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

defanto bayan kaban modelleri 2017 | Moda Ve Kombin Önerileri
defanto-bayan-kaban-modelleri-2017

Kat kat giyinmek gömlek üstüne gömlek yerine şöyle sizi sımsıcak tutacak, hoş görünmenizi sağlayacak bir mont fena olmaz. Durakta otobüs beklerken, arkadaşlarınızla buluşurken veya dışarı çıkmanızı gerektirecek herhangi bir durumda dişlerinizin tir titremesini istemezsiniz büyük ihtimalle. Bu sebeple mont seçerken çok dikkatli olmak zorundayız. Hastalanmak hiç istemediğimiz durumlardan birisi, san ki hiç derdimiz yokmuş gibi.

Mont alırken içimize ne çok bol ne de çok dar olmamasına dikkat etmemiz gerekiyor. Mont seçimini yaparken içimize giyeceğimiz kazağımızı veya herhangi bir giysiyi de hesaba katarak bir seçim yapmalıyız. Kaliteli olması ise çok daha önemli. Dışarı da kar, yağmur, dolu, fırtına sizi bekliyor olabilir. Bu durumda kaliteli malzemeden yapılmamış şişme montunuz veya kaz tüyünden yapılmış montunuz büyük bir savaştan mağlup ayrılabilir. Bir nevi montunuz sizi ve sevdiklerinizi bir zırh gibi korumalı ve sıcak tutmalı. Dolayısıyla rahat bir kış mevsimi ve hastalıksız bir süreci tamamlatmalı.

Diyelim ki siz hayvansal olmayan malzemelerden yapılmış montları tercih etmek istiyorsunuz. Bu tür dolgu malzemesinden yapılmış bir mont sizi soğuktan korumanın yanı sıra vicdanınızı da rahatlatacaktır. Bunun için sentetik yalıtım malzemesinden yapılan montları tercih edebilirsiniz. DeFacto mont modellerinde bu tür malzemelerden yapılmış mont modelleri de kullanılmaktadır. Sentetik dolguyu tercih etmeniz durumunda montlarınızı çok daha uzun ömürlü olacağını unutmayın.

Kaban Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

defanto bayan kaban modelleri 5 2017 | Moda Ve Kombin Önerileri
defanto-bayan-kaban-modelleri-5-2017

Kaban hem erkeklere hem de kadınlara asil bir görüntü katmakla kalmıyor bu karizmanızı titreyerek kaybetmenizi de engelliyor. Hem kadınların hem de erkeklere ayrı bir hava katan bu ürünler sizi soğuk kış mevsiminde de hava şartlarına karşı koruyor. Kaban seçimini yaparken aynı mont seçiminde ki gibi ilk amacımız bizi soğuklardan korumasıdır fakat bunun dışında bunları giyeceğimiz ortamlar da çok önemlidir. Yani bir mont ve bir kabanı her alanda kullanmak çok doğru bir yaklaşım değildir. İşe, okula giderken veya bir davete katılırken farklı bir mont ve kaban tercihi kullanmalıyız. Aynı zaman da yürüyüşe çıkarken, alışverişe giderken veya dolaşmak için çıktığımızda amacımıza uygun bir kaban ve mont seçmeliyiz.

Yansıtıcı iç astar kullanan bazı modeller bulunmakta. DeFacto mont ve kaban modellerinde de bunu gözlemleyebiliyoruz. Bu özellik vücut ısımızı hapsetmeyi sağlayarak bizi çok soğuk havalarda hayat kurtarıcı bir etki ile kucak açabiliyor. Yine kabanlarda da sentetik dolguyu tercih edebilirsiniz. Kabanlar genellikle ağır olabiliyor fakat iyi bir tercih yapmanız durumunda hafif kabanları da bulabilirsiniz. Bu tamamen size kalmıştır ama kaban modellerini incelerken hafif olması sizi gün içinde yormamasını sağlayacaktır. Yağmurlu ve karlı havalarda kabanların sökülmemesi, daha da ağırlaşmaması ve boynunuzu kaşındırmaması da çok önemli bir tercih faktörü olabilir.

Çocuklara Mont ve Kaban Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

defakto kirmizi montlar | Moda Ve Kombin Önerileri
defakto kırmızı montlar

Defacto mont ve kaban modellerini inceleyip bakmanız halinde hafif olanları tercih etmeniz muhtemel. Çocukların fiziksel aktivitelerini engellemeyecek ve onlara ağır gelecek mont ve kaban seçimlerinden kaçınmalıyız. Çocuklar koşmayı, oynamayı severler. Bu nedenle onlara hafif gelen ve sıcak tutan modelleri tercih etmeliyiz. Çocuklarımızın hastalanmasına dayanamayız sonuçta. Çocukların renk ve tercihlerine saygı duyarak beraber bir seçim yapabilirsiniz.

Çocuklar genellikle şişme montları çok severler ama burada dikkat edilmesi gereken çok önemli bir husus var. Seçtiğimiz mont tüyden yapılmış olabilir veya sentetik malzemeden. Böyle malzemeler dar ve sıkışık bir şekilde kullanılmamalıdır. Yine çocuklara baktığımız modellerde iç astarının da önemli olduğunu unutmayın.

Diğer Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Evet teknik bilgileri de verdiğimize göre artık diğer bilgileri verebiliriz. Bir mont ve kaban seçiminde bizi sıcak tutmasını ve kaliteli olmasını istediğimiz kadar şık bir görünüm sağlamasını da isteriz.  DeFacto mont ve kaban modelleri de bu konuda san ki bizi anlıyor gibi. Birbirinden güzel renkleri ve modelleri ile kendimizi bakmaktan alıkoyamadığımız modelleri var. Hem kadınların duruşuna uygun olan hem de erkeklerin zevklerine uygun olan bu modellerde gelin neler ön plana çıkıyor yakından bakalım.

Her kadının giyim tarzı farklıdır ama mont ve kaban seçiminde çok daha dikkatli davranırlar. Kadınların özellikle uzun mont ve kabanları tercih ettiğini görüyoruz. Birbirinden renkli ve farklı kumaş türlerinde bulunan bu kaban ve mont modellerinden hepsi ayrı bir güzelliğe sahip. Yünlü, sade, şişme kalın, hafif birçok model bulunan bu ürünlerden kuşkusuz kararsız kalmak olası ama kadınların dikkat ettiği ortak bir fikir varsa o da ayakkabılarına uygun modeller aramalarıdır.

Erkekler kabanların karizmatik gösterdiğini düşünür ve haklılardır da. Mont seçimlerinde genelde DeFacto mont ve kaban modellerinden şişme olanları tercih ettiklerini görüyoruz. Bunda özgür ruha sahip olmaları ve rahat hareket etmek istedikleri ortak bir görüş. Kaban olarak ise daha sade ve koyu renkli modelleri seçtiklerini görüyoruz. Kabanlarda hafif tercihler de oldukça önemli. Yerine göre kaban ve mont seçimlerine dikkat ettiklerini görüyoruz. Yürüyüş yaparken kaban giyen erkekler de vardır elbet ama yıllar geçtikçe sayıları azalıyor, yani iyi ki azalıyor.

Tavsiyeler

defacto mont modelleri 2013 5 | Moda Ve Kombin Önerileri
defacto-mont-modelleri-2013-5

Defacto mont ve kaban modellerinde birbirinden çeşitli modelleri görmek mümkün. Bu modellerden size en uygun olanı seçebilir, uygun fiyata kaliteli bir tercih yapmanın tadını çıkarabilirsiniz. Sizi soğuklardan korumanın yanı sıra şık görüntüleriyle de tatmin edecektir. Arkadaşlarınızla alışverişe çıkabilir veya evinizden internet üzerinden fikir alışverişleri yaparak size en uygun mont ve kabanı seçebilirsiniz. Hasta olmamak ve şık görünmek için okuduklarınızdan da faydalanarak sıcak bir kış mevsimi geçirmenizi temenni ederim. Yapacağınız seçimin her ne kadar şık ve kaliteli olması gerektiği konusunda anlaşsak da uzun yıllar kullanabileceğiniz seçimler yapmanız gerekecektir. Bundan dolayı fiyatları karşılaştırabilir ve bütçenize uygun olan seçimi yapmanızı tavsiye ederim. Sıcak, sağlıklı ve mutlu kışlarınız olsun.

Defacto 2021 mont modelleri galerisi

Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım. Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir