Hayvanlar Alemi

2020 Dünyada en çok hangi hayvanlar var

Böcekler

bocek cesitleri | Moda Ve Kombin Önerileri
bocek-cesitleri

Karıncaların dünyanın en çok böcek olduğu bir sürpriz olarak geliyor. Bu sömürge hymenopterans küresel 10-100,000 trilyon bireylerden sayabilir; 10.000’den fazla türü vardır. Springtails veya Collembola, Başlığı tutmak için kullanılır, ancak artık resmi olarak böcekler değil, böcekleri ve birkaç ilgili yaratığı içeren daha büyük bir alt filimin bir parçasıdır. Birkaç türün zararlıları olarak kabul edilir olsa da, karıncalar çoğu ortamda büyük ölçüde faydalıdır, tohumları yayırlar ve yiyecek için yem olarak detritus atarlar.

Kabuklu

kabuklu canlilar | Moda Ve Kombin Önerileri
kabuklu canlılar

Kopepodlar, dünyanın en çok sayıda kabuklu olmasının yanı sıra, aslında dünyanın en kalabalık çok hücreli organizması da olabilir. Dünya çapında tatlı ve tuzlu suda bulunan yaklaşık 12.000 tür, yaşadıkları tüm ekosistemlerde kilit katılımcılardır. Çoğu vazo şeklindeki yaratıklar sadece birkaç milimetre uzunluğundadır. Kürek benzeri uzantılar vasıtasıyla suyun içinden geçerek, bakteri ve algler gibi daha küçük organizmaları avlarlar ve balık kızartması ve balenli balinalar kadar çeşitli organizmalar için sırayla yiyeceklerdir. Bazıları bile parazitiktir. Sayıları, dalgıçlar, kopepodların milonları akımdan geçerken, çevrelerindeki çatırdayan bir ses duyarlar.

Balıkçı

balikci cesitleri | Moda Ve Kombin Önerileri
balıkçı çeşitleri

Bristlemouths veya lightfishes, gezegendeki en çok sayıda balık olarak kabul edilir, sayılarda ünlü bol ringa balığı bile aşar ve aynı zamanda en çok omurgalı dönemdir. 30’dan fazla tür içeren gonostomatidae ailesini oluştururlar. Bristlemouts derin deniz balıklarıdır ve zifiri siyah çevrelerine yakışır şekilde, yanları boyunca fotofor adı verilen ışık yayan organların sıralarına sahiptir. Bu canavarca küçük yaratıklar okyanus gıda web önemli bir bileşeni oluşturur. Her yerde bulunmaları kırılganlıklarıyla çelişir: derin deniz trolüyle yüzeye getirilen kıllar genellikle hasar görür. Derin okyanus için mükemmel uygun olsa da, onların narin siyah veya yarı saydam derileri yakalama sırasında sürekli aşınma ve basınç değişiklikleri için hiçbir maç vardır. Sadece küçük enayilerin suda olduğu için mutlu ol…onlara isimlerini veren sözlü “kıllar” bana biraz bıçak gibi görünüyor.

Amfibi

amfibi cesitleri | Moda Ve Kombin Önerileri
amfibi çeşitleri

En çok sayıda amfibi türü neredeyse kesinlikle bir kurbağadır. Tam olarak kaygan tenli yaratıkların hangi türlerinin en kalabalık olduğu bilinmemektedir. Kurbağalar ve kurbağalar içeren sipariş Anura, yaklaşık 5.500 tür içerir, ancak çoğu nadirdir veya sadece sınırlı bir aralıkta bulunur. Ortak kurbağa (Rana temporaria) Avrupa ve ahşap kurbağa (lithobates sylvatica) çok arasında değişmektedir bu türler iyi bahisler yapacak Kuzey Amerika, hatta daha Kuzey kısımlarının sularına plopping bulunabilir. Bununla birlikte, tamamen suda yaşayan Afrika pençeli kurbağa (Xenopus laevis), Afrika kıtasının çoğunda, özellikle de güney kısmında bulunabilir, Bu nedenle kuzenlerine paralarını koşabilirler. Hangi türün en çok örneğe sahip olursa olsun, modern şehirleri kaynayan kurbağaların İncil’deki vebalarının olasılığı giderek azalmaktadır: dünya çapında amfibiler, tüm popülasyonları yok edebilen chytrid mantarı tarafından tehdit edilmektedir.

Sürüngen

surungen cesitleri | Moda Ve Kombin Önerileri
sürüngen çeşitleri

Hangi sürüngen türünün aslında en çok olduğu konusunda birkaç kesin tahmin var. Yine de birkaç olası tahmin var. Viviparous kertenkele, İngiltere ve Fransa’dan Japonya ve Rusya’ya kadar Avrupa ve Asya’nın büyük bir kesiminde yaşar; Arctic’in alt bölgelerini bile tolere edebilir. Adı, aralığının daha soğuk bölgelerinde genç yaşamak için doğum yapma yeteneğini ifade eder. Kuzey Amerika’nın çoğunu dolduran jartiyer yılanının düzine türü biyokütle içinde yaklaşabilir. Hangi sürüngen olursa olsun, bir kertenkele veya yılan olduğundan emin olabilirsiniz. Squamata emrini oluşturan bu yaratıklar, sürüngenlerin çoğunu içerir. Herpetofoblar bile, bu türlerin çoğunluğunun tamamen zararsız olduğu gerçeğinde rahatlık alabilir. Aynı zamanda taşıyan kemirgenler ve böcekler bitki-zararlı, hastalık, yiyip bitirirler yani.

 

Kuş

kus cesitleri | Moda Ve Kombin Önerileri
kuş çeşitleri

Tippi Hedren’ın dehşetini hayal et. Afrika’nın bazı üçte ikisine özgü olan kırmızı gagalı quelea (Quelea quelea), dünyadaki en çok sayıda kuş türü olduğu düşünülmektedir. Mevsimden mevsime dalgalanan tür popülasyonunun tahminleri, bireysel queleas sayısını 1 ila 10 milyar olarak belirledi. Bu kuşlar serçeleri ve ispinozları yakından andırır, ancak sadece uzaktan ilişkilidir. Yedikleri çim tohumlarının mevcudiyeti değiştikçe göç eden muazzam sürüler oluştururlar. Afrika’daki en önemli tarımsal zararlılar arasındadır. Hasat çözücüyü yapabilen büyük sürüleri ile, zehir ile havadan ilaçlama olarak iyileştirme önlemleri, kuş eğlendirmek yemesinden kim yırtıcı ve leş yiyiciler-bouche de zehirli olan anlam olmuştur.

Memeli

memeliler | Moda Ve Kombin Önerileri
memeliler

İnsanlar muhtemelen şu anda dünyadaki en çok sayıda memeli türüdür. 2011 yılında yaklaşık 7 milyar ulaştı, biz geniş bir farkla bizim dost furries sayıca üstün. Bize sayılara yaklaşabilecek (veya aşabilecek) tek tür, evrimsel geçmişleri ve dağılımı kendi kendimize yakından bağlı olan kahverengi sıçan (Rattus norvegicus) ve ev faresidir (Mus domesticus). Bu kemirgenlerin okuryazarlık becerilerini geliştirmesi ve nüfus sayımı formlarında—NİMH kaçışları hariç-göndermeye başlaması olası değildir-muhtemelen asla bilemeyeceğiz. Hangisinin daha iğrenç olduğundan emin değilim…7 milyardan fazla sıçan veya 7 milyardan fazla insan.

Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım. Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir