Aşk & İlişkilerGelinlik Modelleri

2020 Boho Gelinlik Modelleri

Gelinlik dünyasında oldukça farklı ve önemli bir yeri olan bohem gelinliğin en önemli özelliği çok farklı konsept seçenekleriyle renkli koleksiyonunun olmasıdır. 2020 bohem gelinlik modelleri kapsamında en çok ilgi gören tarzlar dökümlü ve balonlu kollar, kolların takılıp çıkarılması, gelinlik eteklerinin hareketli ve dökümlü olması, eteklerde tarlatan bulunmaması olup en önemli ve en belirgin özellikleridir. Boho gelinlikler el ve kol hareketlerinde kısıtlama olmayacak şekilde tasarlandığı için rahatça içinde hareket etmek mümkün olmaktadır.

Bohem Gelinlik Özellikleri

farklı boho gelinlikler

Bununla birlikte, bohem gelinlik modelleri birbirinden oldukça farklı stillerde tasarlanmıştır. Bohem gelinlik modellerinde rahatlık ön planda olduğu için, bu özelliği sayesinde gelinliğinizi giydiğiniz zaman düğün geceniz de rahatça ve özgürce hareket edebilirsiniz. 2020 boho gelinlik modelleri dizaynının en önemli özelliği rahat ve şık kesimlerin birleşmesidir.
Gelinliğin özellikle kol detaylarının bol olmasıyla birlikte etek detayının daha geniş ve daha dökümlü olması salaş görünüm sunmakta olduğu için Bohem gelinlikler sıklıkla tercih edilmektedir. Bohem modellerde örme motifli bir takım dantelli çiçekli modelleri içeren koleksiyonlar da bulunabilmektedir. Eteklerdeki dantel detaylar ve omuzlardaki balonlar en önemli detaylar olmaktadır. Özellikle farklılık arayanlar için tercih edebilecekleri çok farklı stilde bohem gelinlik olmaktadır. Normal geleneksel çizgilerden ve geleneklerden daha farklı kesime ve tasarıma sahiptir. Bohem tarzı, bir yandan hem şık hem de salaş çizgileri bir araya getirmektedir.
Bohem gelinlikte farklı bölgeler bohem niteliğini kazanmaktadır. Örneğin bohem bir gelinlikte, balon kol ön plana çıkabilir. Kolları balon ve dantelli şeklinde olan bir bohem gelinlik hem şık hem doğal görünüm kazandırmaktadır. Bu gelinlik modeli kabarık bir model türü değildir. Doğallık ve rahatlık ön plandadır. Doğallık ve rahatlık şıklıkla birleştirilmiştir.

2020 Boho Gelinlik Model Örnekleri

boho-gelinlik-modelleri-20

Balon Kollu Bohem Gelinlik
Balon kol modeli ile birlikte bohem gelinliğin alt tarafındaki eteklikte fırfır olabilir, eteği asimetrik kesimli olabilir yada volanlar şeklinde süslenebilir. Bununla birlikte, etek kısmında püsküller de olabilmektedir. Boho gelinlik modellerinde en önemli özellik süslemelerde aşırıya kaçmamaktır. Bohem modelinde doğallık ön planda olmaktadır. Daha sade, daha doğal ve rahatlık ön planda olacak şekilde tasarlanmaktadır. Boho gelinliklerde özellikle balon kolların tercih edilmesi ile birlikte 70’li yılların yansıması ortaya çıkmaktadır. Bohem gelinlikte oldukça sıklıkla kullanılan diğer bir detay ise çiçeklerin olmasıdır. 70’li yılların hippi gençliğinin tercih ettiği çiçek desenler, boho gelinlikle harika muhteşem görüntülerle dizayn edilir. 2020 boho gelinlik modelleri için tasarlanan stilde kullanılan çiçekler ve danteller oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır. Böylece çok farklı bir tarz yakalanmaktadır.

Hakim Yakalı Bohem Gelinlik

Özellikle dünya moda trendlerinin en üstlerinde son zamanlarda yer alan hakim yaka bütün tarzlarda olduğu gibi boho gelinlikte de kendini göstermektedir.2020 boho gelinlik modelleri içinde yer alan hakim yakalı stiller, Bohem gelinlik detayında kullanılarak farklı bir tasarım sunmaktadır. Gelin adayları uzun boylu ise hakim yaka ile çok farklı salaş ve zarif bir stil yakalayabilirler.

Fırfırlı Bohem Gelinlik

derin-v-yaka-boho-gelinlik-modeli

2020 boho gelinlik modelleri içinde fırfır detayları bohem tarzıyla kullanılmaktadır. Bohem gelinlik modeli fırfırlı olabilir. Yani fırfırlının ağırlıklı olduğu bir bohem gelinlik modeli, farklı balon kollar yada dantel detaylarla bütünleştirilir. Ayrıca fırfır etekli gelinlik modeli güpür desenleriyle de kullanılarak farklı bir tasarım olarak karşımıza çıkmaktadır. Hem fırfır etek hem de hakim yakalı model balon kollarla detaylandırılır. Boho gelinliklerde kullanılan fırfır detay ile birlikte gelinliğe hareketli bir tasarım kazandırılır. Bu tarz bir Boho gelinlikte saçlarınız daha sade topuz modelleri ile kullanılırsa daha güzel olacaktır. Bohem gelinlikte kullanılan fırfırlar farklı model ve şekillere sahip olmasıyla yaygın bir şekilde tercih edilmektedir. Kimi modellerde fırfırın yoğunluğu fazla tutularak, gelinliğin üst kısmı daha sade tutulur. Fırfırlı gelinlik modellerinde omuz kısmı açık bırakılarak yada yakasında güpür kullanılarak tasarlanan kesimler çok etkileyici olmaktadır. Böylece gelinliğin etek kısmına fırfırlarla hareket verilirken üst kısmı dantel ve güpür detaylarıyla dengeli bir stil yaratılır. Güpürler özellikle geçmiş dönemleri yansıttığı için oldukça egzotik bir görünüm kazandırmaktadır. Beden olarak zayıf olan gelin adayları üst tarafı güpürlü, alt tarfaı hareketli ve fırfırlı modelleri rahatça kullanabilirler. Böylece çok daha narin, zarif ve sade şık bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Katlı Bohem Gelinlik

2020 boho gelinlik modelleri koleksiyonunda düşünülen farklı bir tarz katlı boho gelinlikler olmaktadır. Boho gelinlik modelinde eteğin katlı olması tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. Katlı bir bohem gelinlik hem romantik hava katmakta hem de genç, özgür ruhu yansıtmaktadır. Katlı etek bohem gelinlik modeli oldukça zarif bir tasarımı bize göstermektedir. Gelinlik modelinin alt kısmı çok kabarık olmadığı için yine basenleri kamufle etmek saklamak için ideal olmaktadır. Katlı etekli gelinlik oldukça zarif olmaktadır. Eğer düğün yaz aylarında yada ilkbahar aylarında yapılacaksa bohem gelinliklerde özellikle üst kısmının askılı olması ve alt tarafının da katlı olması çok farklı bir tarz yaratacaktır. Böylece üstü askılı ve alt etek tarafının uçuşan şekilde katlı olması hareket kazandırır.

Straplez Boho Gelinlik

Straplez yakalı bohem gelinlikler de 2020 boho gelinlik modelleri arasında farklı bir yere sahip olmaktadır. Straplez tarzı modeller, yeni trendlerde de oldukça yaygın kullanılmaktadır. Özellikle küçük göğüslü olan gelin adayları straplez seçerek kendilerini daha farklı gösterebilirler. Kır düğünlerinde, ilkbahar, yaz aylarında yapılacak olan düğünlerde straplez stili ile boho gelinliği önerilmektedir. Straplez boho gelinlik modellerinde ekstra aksesuar olarak renkli kolyeler takılabilmektedir yada şapkalar ile farklı kullanımlar tasarlanabilir.

Puantiyeli Boho Gelinlik

boho-gelinlik

Bu gelinlikte özellikle zerafet taşıyan çizgiler bulunmaktadır. Zarif tasarımı sevenler sade bir bohem gelinlik tercih edebilirler. Bu gelinlik modeli puantiyeli de olabilmektedir. 2020 boho gelinlik modelleri koleksiyonunda puantiyeli bohem gelinlik modeline baktığımız zaman, gelinlik üzerindeki bu puantiyeler ile hem romantik bir tarza hem de rahat görüntüye kavuşmuş olursunuz. Zarif model görünümünde olan puantiyeli bohem gelinlikte saçlarınızı örgü şeklinde yaparsanız tamamlayıcı şekilde tarz elde edersiniz. Bohem gelinliklerde özellikle v yaka kullanmak da oldukça trendler arasında yer almaktadır.
İki Parça Bohem Gelinlik
2020 boho gelinlik modelleri arasında iki parça gelinlik konsepti ile harika bir tarz yaratabilirsiniz. Üst parçası gübürlü yada straplez şekilde olurken alt tarafı da uzun bol salaş tarzda bir etek şeklinde düşünülebilir. Bu gelinlik modeli bahar ve yaz aylarında tercih edilen şık bir alternatif tasarım olmaktadır. İkili parça düşünenler için bohem tarzında farklı bir şıklık olacaktır.

Aplikeli Bohem Gelinlik

boho gelinlik özellikleri

Bununla birlikte aplikeli bohem gelinlik modelleri de bulunmaktadır. Bu aplikeler üç boyutlu olabilmektedir .Son zamanlarda trend olan aplikeler ile bohem tarzı oldukça göz alıcı ve etkileyici görünmektedir. Aplikelerin rengi koyu bej renginde olduğu için özellikle sonbahar düğünlerinde tercih edildiğini söyleyebiliriz. Aplikeler bej renginde olduğundan bohem gelinlikle bütünleştiğinde, kahverengi tonlarında bir makyaj yapmak tamamlayıcı olacaktır. Aplikeli bohem gelinlik modelinde tek omuzlu bir modelde tasarlanabilmektedir.

Örgü ve Püsküllü Bohem Gelinlik

Bohem gelinlik tamamen örgü ve püskülden de oluşabilir. Örgü ve püskül stiliyle hippi tarzını anımsatan bir gelinlik modeli olmaktadır. Salaş gelinlik tarzı özellikle after party elbisesi olarak da tercih edilebilmektedir. 2020 boho gelinlik modelleri konseptinde yer alan bu gelinlik modeli saç bantları ile de kombin yapılabilir.


Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım. Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu