Etek Modelleri

2019 Moda Giyim Modelleri ve Trendleri Nasıldı?

Hızlı ve rengarenk geçen bu yılda siyahtan biraz uzaklaştık. Biraz eskilere döndük. Hafiften 80’lere koştuk geldik. Farklı model çoraplar ile renkli günler geçirdik. Sarı, kırmızı, mor, haki ve pembe de bu renk cümbüşünün içerisindeydi.

Bu yıl kış aylarının soğukluğu kırmızı rengi ile yumuşadı. Kırmızı etekler, kırmızı pardösüler, kırmızı kadife parçalarına kırmızı çizmeler de eklendi.  Vitrinlerde bol bol gördüğümüz kırmızı rengi ile içimiz açıldı.

2019 yılında sadece kırmızılarla değil renkli çorapları ile de ön plandaydı. Bu yıl çorap modasında renkli ve simli parçalar gördük.  Simlere eklenen taşlar da ayrı bir hava kattı. Simli ve renkli çorapları klasik ayakkabı ve sandaletlerle tercih edildiği gibi spor ayakkabılar ile de giyildi. Hem spor hem ciddi olması sebebiyle her ayakkabı ile rahatlıkla kombine edildi.

Oversized denilen büyük ve geniş kazak modelleri  ve hırkalar da çokça görüldü. Bu birkaç beden büyük gelen kazaklar insanlara marjinal bir hava kattı. Tercih edenler ise bu bohem tarzdan asla pişman olmadı. 80’lerin etkisinde oluşan bu tarzda en çok kollar dikkat çekti.

Fahriye Evcen modası da denilen bu tarz da abartılı ve geniş görünen kol detayları ile en çok tercih edilen trendler arasında idi.

2019 yılının kış modasında maskulen trend takım elbiseleri de gördük. Bu takım elbiseler ofislerde sıklıkla tercih edilen stiller arasındaydı. Yoğunluktan vakit bulamayan kadınların bir numaralı giyim tercihiydi.


Son yılların modası bu sene de devam ediyor. Üzerinde slogan yazan kelimeli tişörtler… Bu tişörtlerde genellikle insanların ruh halini belirten kelimeler yazılı. Kelimelerin yanında şiir ve özlü sözlerin yazılı olduğu tişörtlerde mevcuttu.


Diğer sezondan kalma trenlerden biriside kadife parçalar. Sadece son birkaç sezon değil tüm zamanların vazgeçilmezi kadife elbiseler, gömlekler de bu sezonda vitrinde yerini aldı. İster klasik olsun ister spor her türlü tarz da kombine edildi.

 

Özellikle kış aylarında tercih edildi ve kış aylarının en nadide parçalarından biri olmayı başardı.

Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım. Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir