Erkek Modası

10 Adımda Takım Elbise İle Mükemmel Görünün

Takım elbise erkek giyiminin olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Öyle ki bazı erkekler her yerde ille de takım elbise diyor ama 10 adımda takım elbise ile mükemmel görünün konusu başlı başına bir bilgi donanım gerektiriyor. Kumaş seçimi en önemli konular arasında. Bunun yanında kişinin bedenine uygun kesim, kol ve manşet yerleri, önceden bu alanda çalışma yapılması, doğru gömlek ve kravatın kullanılması ilk başta dikkat edilmesi gereken hususlar. Diğerleri ise aşağıda belirtilenler

Profesyonel Destek

10 adımda takım elbise ile mükemmel görünün konusunda kendisini yeteri kadar bilgili donanımlı hissetmeyen erkekler ama ben ille de mükemmel bir görünüme sahip olmak istiyorum diyorlar ise o zaman mutlaka bu alanda profesyonel olarak hizmet veren birilerinden destek alabilirler. Stil danışmanları, modacılar, bu konuda yayın yapan bloglar ya da zevkine güvenilen insanlardan takım elbise giyerek mükemmel görünmek konusunda destek alınabilir.

Ayakkabı Seçimi

10 adımda takım elbise ile mükemmel görünün noktasında ayakkabıları da es geçmemek gerekiyor. Zira seçilen ayakkabının modeli, rengi takım elbise ile uyumlu olmalı ve hiçbir biçimde spor ayakkabılar takım elbiselerin altına giyilmemeli. Olabildiğine gerçek deri tarzından yapılan ayakkabılar giyilmeli. Boyası, temizliği yerinde olmalı. Bunun yanında ayakkabının tasarımına da dikkat edilmeli. Spor bir takım elbisenin altına olabildiğine klasik yumurta topuk bir ayakkabı yerine, süet nubuk gibi malzemelerden yapılanlar tercih edilmelidir.

Aksesuarlar

10 adımda takım elbise ile mükemmel görünün deyince erkeklerin ve erkeklerin giyimi ile ilgilenen kadınların dikkat etmesi gereken hususlar konusunda aksesuarlar gerçeği de es geçilmemeli. Takım elbise giyildiği zaman çok fazla aksesuar olayına girilmemeli ve olabildiğine kullanılan aksesuarların kıyafetin önüne geçmesi önlenmeli. Kravat iğnesi ve kol düğmesi dışında çok fazla aksesuar kullanmamanın etkili olacağı unutulmamalı.


Ayten

Moda danışmanıyım... İnternetteki kirlenmiş, yanlış moda bilgileri, kötü kombin önerilerinden sizleri kurtarmak, doğru, gerçekçi, yararlı moda önerileri vermek amacıyla bu sitede çalışmaktayım. Okuyucularıma sevgiler ... Ayten Mutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu