Kışın Kazak Kombinleri


Yaz mevsiminden çıkalı birkaç ay olmaktadır, fakat birçok kişi hala yaz mevsiminden çıkamamış durumdadır. Şunu söyleyebilirim ki, aslında siz isteseniz de istemeseniz da kış mevsimine yaklaşmaktayız. Hal böyle olunca, kış için alacağımız kazak, pantolon gibi giysiler kafamızı karıştırmaktadır. ‘’Acaba bu pantolonla, şu kazak birbirine uyar mı?’’ gibi sorular zihni yormaktadır. Bu yazımda, sizlere önereceğim kış kombinleri ile kış mevsimini severek ve mevsime hazır olarak gireceksiniz.

Yazıya kadınlar için oluşturulacak kombinlerle başlayacak olursa, kış aylarında kullanılan, kadınların en çok sevdiği ve ilgi duyduğu parçaların başında kuşkusuz pantolonlar, kazaklar ve montlar gelmektedir. Eğer bu parçaları, doğru bir şekilde kombinlediğinizde bambaşka bir görünüme sahip oluyorsunuz. Şişme ya da deri montlar eskisi gibi gözünüze güzel gelmiyorsa, kıyafetinizi hareketlendirecek bir palto giyebilirsiniz. Giydiğiniz paltonun içine, rahatlıkla bir ceket giyebilirsiniz. Sakın, giydiğiniz ceket paltodan uzun olmasın ve dar olmasına özen gösterin. Hem uzun hem de zayıf görünmek benim vazgeçilmezim diyorsanız, monokromatik, başka bir deyişle, tek renk giyinmek tam da size göre bir kombin. Şu an bile definelerde sıkça karşılaştığımız bu kombini, sokaklara taşıyarak ilgileri üzerinize çekebilirsiniz. Oluşturduğunuz tek renk siyah ise, elinize beyaz bir çanta alarak, kıyafetinizi tamamlayabilirsiniz. Düz kazaklardan sıkıldıysanız, örgü kazaklar bu sene tam size göre. Kullanacağınız takılarla beraber, eşsiz bir ikiliye sahip olacaksınız.

Kadınlar gibi erkekler de kombinlere önem vermektedir. Erkekler için oluşturulacak kombinlerde, özellikle montlarda ve paltolarda kırmızının tonları dikkat çekmektedir.  Bu sayede gösterişsiz şıklığın gidişatını, tek bir parça ile tamamen ters yöne çevirmektedir. Her sene olduğu gibi bu sene de, deri montlar ve içine giyilen kazak sayesinde, erkeklerin eşsiz bir görünüme sahip olmasını sağlıyor.